2016 Yaz Falınız

Yaz Falınız

Burçların uyumunda yaz faktörü çok önemlidir. Özellikle de birbirine zıt gibi görünen burçların sıcak yaz günlerinde daha uzlaşmacı olduğu, birbirine daha ılımlı davrandığı gözlenir. Gelip geçici yaz aşkları elbette bir gerçektir ama yıllar boyu sürecek büyük aşklar da sıcak yaz günlerinde ve akşamlarında alevlenir.

Yeni bir yaz dönemine daha başlarken 12 burç için bu günlerin nasıl geçeceğini, sizi nelerin beklediğini öğrenmeye ne dersiniz? Kimbilir belki de yaşamınızın en büyük aşkı bu yaz sizi bekliyordur. Belki hemen bir adım ötenizdedir ve siz farkında değilsinizdir. Aşağıdaki burçları tek tek incelerseniz ne demek istediğimizi daha iyi anlayacağınıza eminiz.

Buyrun, 12 burcu bu yaz nelerin beklediğini dikkatle özenleyin ve çevrenize biraz daha farklı gözle bakmaya çalışın. Bugüne kadar görmediğiniz herşeyi göreceksiniz.

Koç Burcu 2016 Yaz Falınız

Sizin için bütün yaz tek bir odak noktası etrafında gelişecek: Bir zamanlar çok yakın olduğunuz ve artık geçmişte bıraktığınızı düşündüğünüz eski bir aşk ilişkisinin yeniden alevlenmesi. Bu meseleyi tamamen aştığınızı, onu bütünüyle çözdüğünüzü ve eğer yeniden tanışmış olsanız onu eskisi gibi çekici bulmayacağınızı düşünmüştünüz. Orada da yanıldınız.

Haziran başlarında onunla buluşacak, birbirinizi uzun zamandır görmemiş olmanıza rağmen tutkulu zamanlarınızdaki o siniri yine içinizde hissedeceksiniz. Ve yanlış olduğunu bile bile kendinizi bu hislerden alıkoyamayacaksınız.

Temmuz ayı sizin için iki gerilimle birlikte gelecek. Eski aşkınızla olan ilişkiniz hız kazanacak. Her buluşma aranızdaki ilişkiyi daha da derinleştirecek. Fakat bu durum sizi o kadar da endişelendirmeyecek. Çünkü yaşadığınız duygular ve birlikte olduğunuz insan sizin için oldukça tanıdık. Birbirinizi iyi tanıdığınız birlikteliğin daha keyifli aşamalarına gelebilmek için olayları hızla ileri saracaksınız, ikinci gerilimi ise bu durumu arkadaşlarınıza açıklarken yaşayacaksınız.

Geçmişte bu ilişki yüzünden yaşadıklarınızı ve ayrıldığınızda kendinizi ne denli kötü hissettiğinizi bildikleri için bu ilişkiye yeniden başlamamanız için sizi etkilemeye çalışacaklar, biliyorsunuz. Bu yüzden istemeden de olsa bu ilişkiyi gizlemek zorunda kalabilirsiniz.

Ağustos ortasına doğru, ne kadar gizlemeye çalışsanız da bu ilişkinin yaşamınızdaki izleri çevreniz tarafından yavaş yavaş farkedilmeye başlanacak. Venüs ayın 18’inde Aslan burcundan duyarlı ve sorumlu Başak burcuna geçtiğinde, kendinizi bu ilişki nedeniyle sorgulamaya başlayabilirsiniz.

Daha önceki denemenizde yanılmış olabilir misiniz? Hayır. Önceden aranızda sorun olan her şey hala çözülmemiş bir biçimde ortada duruyor. Yine aynı bildik yoldan ilerlediğinizi fark edip, bunu artık istemediğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz. Partneriniz de aynı şekilde düşünecek. Bunu devam ettirmenin iyi bir fikir olmadığını öne sürdüğünüzde o da sizi onaylayacak.

Hayatınızdan bütünüyle yok olmasa da, yaşamınızdaki rolü bundan sonra bir zamanlar tanıştığınız ve ara sıra hatırladığınız biri olmaktan öteye gitmeyecek. Bütün bu yaşananları kendiniz için bir zaman kaybı olarak görmeyin. Çünkü yanılıp yanılmadığınızı anlamak ve aranızdaki duygusal bağlantıyı tamamen bitirmek için bunları yaşamak zorundaydınız. İkiniz de iyi vakit geçirdiniz ve deneyim kazandınız. Sizin için bu ilişkiden alınabilecek en iyi sonuç buydu.

Yaz Falınız

Boğa Burcu 2016 Yaz Falınız

Haziran ayında duygusal hayatınızdaki en önemli gelişme ilişkinizin ilerleyişini kontrol altında tutmaya çalışmak olacak. Ayın başında, ilişkiye siz yön verirken, partneriniz size uyum sağlayacak. Ayın sonunda ise siz onu takip edeceksiniz.

Ayın 20’sinde ilişkiniz en ideal noktasına ulaşacak. Fakat o zamana kadar kontrol sizin inisiyatifinizden ona kaymış olacak. Dolayısıyla bir anlamda yenilgiyi kabul etmiş olacaksınız. İlişkinin bir oyundan ibaret olduğunu düşünmek pek size göre olmasa da, partneriniz bu oyunu nasıl oynaması gerektiğini çok iyi biliyor. Bu yüzden siz de oyunun kurallarını daha fazla ciddiye almaya başlayacaksınız.

Temmuz ayında kendinizi bir miktar kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Büyük ihtimalle bu kısıtlanma iş yoğunluğundan ve çeşitli aile sorumluluklarından kaynaklanabilir. Aynı zamanda bu durum duygusal ilişkilere fazla zaman ayıramamanıza da neden olabilir. Bu yüzden hayatınızdaki insanın size karşı ilgisinin azalmasından veya bitmesinden endişe duyabilirsiniz. Aslında o da sizinkiyle benzer bir stres atında.

Acil sorunlarla ilgilenirken ilişkinin temposunu düşürebilmek onun için de kolay bulunamayacak bir fırsat. Ondaki bu rahatlık aslında kendine ve aranızdaki ilişkiye olan güvenden kaynaklanıyor. Ayrıca her an yanınızda olup size sevgi vermek yerine biraz mesafeli davranarak sizi kendisine daha çok bağladığım iyi biliyor. Öte yandan, siz güvence peşindesiniz ve ondan bu ilişkinin geleceğine dair bir söz almaya çabalayacaksınız. Panik olmanıza hiç de gerek yok.

Ağustos ayının ilk günleri arzu ettiğinizden çok daha yoğun geçecek. Özel hayatınız ve yaşadığınız ilişki hakkında endişe duyabilirsiniz. Böyle zamanlarda kendinizi savunma durumuna geçiyor ve ısrarla teslim olmaktan kaçınıyorsunuz. Ancak bu politika her zaman geçerli olmayabilir. Değişen durumlara daha rahat uyum gösterebilme yeteneğinizi geliştirmelisiniz Ayın 12’sindeki dolunaydan sonra krizleri geride bırakacaksınız.

Özel yaşamınıza daha çok zaman ayıracak, ancak belki de partnerinizde size karşı o eski yakınlığı bulamayacaksınız. Ancak, endişelenmeyin. Bu geçici bir durum. Kısa bir süre sonra tam da onu kaybettiğinizi düşünürken onu yeniden bulacaksınız. Bütün bir yaz birlikte olduğunuz halde, daha konuşmanız gereken ne kadar çok şey olduğunu düşüneceksiniz. Ağustos ayının sonu ve Eylül ayının başı hayal ettiğiniz gibi, hatta sanki bir balayı süreci gibi gelişecek. Aranızdaki bu müthiş yakınlığa hiçbir şeyin zarar vermesi mümkün değil.

İkizler Burcu 2016 Yaz Falınız

Bu yaz çevrenizdeki herkesin dikkatini çekecek bir konumda olacaksınız ve bu durum size bazı sürprizler hazırlayacak. Yaşantınızdaki bu atılım iş hayatınızdaki başarınızdan kaynaklanacak. Temmuz ayının ortalarında kendinizi daha yüksek ve güçlü bir pozisyonda bulabilirsiniz. Bu kariyer yükselişiyle herkesi kendinize imrendireceksiniz.

Ancak aynı zamanda çok uzun saatler boyunca çalışmanız gerekebilir. Bu pozisyon sizi başkalarının gözünde de oldukça cazip ve çekici kılacak. Eğer daha önce size imrenen insanlar şimdi sizi dayanılmaz çekici buluyorlarsa ve aynı zamanda asla elde edemeyeceğinizi düşündüğünüz insanlar gösterdiğiniz yaklaşımlara olumlu tepki veriyorlarsa bu sizi şaşırtmamalı.

Sosyal hayatınızın oldukça zenginleştiğini göreceksiniz. Daha önce alışık olmadığınız bir yaşam tarzına sahip olacak ve bu yeni sosyal çevrenizle ilgili bazı kuralları öğrenmek zorunda kalacaksınız. Temmuz’un ortalarına doğru kendi ayaklarınızın üzerinde durabiliyor, ayın 11’inde Venüs ve Mars sizin için en uygun koşulları yarattığında ise artık içgüdülerinizle hareket ediyor olacaksınız.

Ayın 13’ündeki dolunay sizi yaşadığınız ilişkide karşılıklı olarak sırlarınızı paylaşmaya ve aranızdaki bağları daha derin boyutlara taşımaya itecek. Evet, bu şeffaflık bir risk olabilir. Fakat artık bu oyunu nasıl oynamanız gerektiğini biliyorsunuz. Hala aynı roldesiniz, ama bu hızlı başarı ve yükseliş ivmesi artık ne size ne de çevrenizdekilere eskisi kadar çekici gelmeyebilir. Bu dönemde duygusal hayatınızın da yavaşladığını fark edebilirsiniz.

Ayın ortalarında ilişkinizin bittiğini düşünürken, ayın sonunda her şeyin yeniden başladığını fark edeceksiniz. Bu defa yaşamınızı ve ilişkilerinizi elde ettiğiniz posizyonun değil, gerçek benliğinizin yönetmesini sağlayacaksınız.

Yengeç Burcu 2016 Yaz Falınız

Satürn’ün burcunuzda bulunmasından kaynaklanan zihinsel ve duygusal etkilere uyum sağlamaya çalışıyorsunuz. Bu etki sayesinde hayata bakış açınızın birdenbire çok daha ciddiyet kazandığını ve kararlarınızın uzun vadedeki sonuçları konusunda kaygılandığınızı fark edeceksiniz.

Bu arada, hayatınızda aşk ilişkilerine ve eğlenmeye de yer olması gerektiğini unutmayın. Aksi taktirde bu duyguları kaybetme tehlikesi içindesiniz. Sadece flört etmek için flört etmenin suç olmadığım kendinize sık sık hatırlatmaya bakın. Ayrıca, sonu kötü bitse bile aşık olmanın da suç olmadığını artık öğrenin. Aşkta her zaman bir risk olduğunu kabul etmeniz gerekir.

Satürn gezegeninin tavrı her şeyi kontrol altında tutup, riske yer bırakmamaktır. Aşk ve bağlılıkla bağdaştırılan bir gezegen olmadığı için Satürn’ün duygusal yaşamınızı sekteye uğratması konusunda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Fakat aynı zamanda mantığınızdan çok kalbinize de güvenmelisiniz.

Aşk tanrıçası Venüs’ün Temmuz ayının büyük bir kısmında Yengeç burcunda olması, Satürn’ün bu olumsuz etkilerini bir anlamda dengeleyecek. Duygusal hayatınızda her tür aşk senaryosu mümkün görünüyor. Venüs sizi aşk konusunda ya hep ya da hiç felsefesiyle yönlendirirken Satürn olaylara tedbirli yaklaşmanızı sağlayacak.

Kendinizi yakın çevrenizden uzakta daha mutlu hissedebilirsiniz. Yaz aşkları artık kulağa çok klişe gelse bile. Mars gezegeninin yaz ayları boyunca koruyacağı pozisyon nedeniyle böyle bir ilişki sizin için çok daha olası bir hale gelecek. Satürn’ün kısıtlayıcı etkileri Mars’ın varlığı sayesinde azalacak. Mars’ın bu etkisinin uzun sürmeyeceği kesin, fakat önemli olan bu kısıtlı fırsatı ne kadar iyi değerlendirebileceğiniz.

Aslan Burcu 2016 Yaz Falınız

Sizin için bu yaz her yönden on yılın en önemli zaman dilimi olacak. Servet ve bereket sembolü Jüpiter şu an Aslan burcunda ve hızla hareket ediyor. Ağustos ayının sonuna doğru Başak burcuna girmiş olacak. Bu demektir ki eğer Jüpiter’in getirdiği bütün fırsatlardan yaralanmak istiyorsanız bir an önce harekete geçmelisiniz.

Önümüzdeki üç ay içerisinde özellikle duygusal hayatınızla ilgili yapacaklarınız, sadece bu yıl süresince değil önümüzdeki bir kaç yıl boyunca da mutluluğunuzun düzeyim belirleyecek. Farkına varmanız gereken en önemli şey, Jüpiter herşeyi size sunacak olsa bile, oturup dileklerinizin gerçekleşmesiyle yetinmeyip, bir an önce harekete geçmelisiniz.

Hangi tarafa yöneleceğiniz konusunda net bir karar vermeniz gerekiyor. Örneğin daha iyi bir ilişkiye sahip olmayı diliyorsanız önce hayatınızdaki ilişkiyi bitirerek ilk adımı siz atmalısınız. Zalimce gelebilir, fakat yürümeyen bir ilişkinin kendiliğinden çökmesini bekleyecek kadar zamanınız yok. Jüpiter’in acelesi olduğunu unutmayın.

Temmuz ayının başı sizin için “işte o beklediğim an” dediğiniz bir dönemi de beraberinde getirecek. Yolunuzda hiçbir engel bulunmuyor. Yaşayabileceğiniz tek sıkıntı bulunduğunuz noktadan aşağısının ne kadar uzak göründüğü olabilir. Ancak bunun kendi istediğiniz birşey olduğunu ve başarabilecek yetenekte olduğunuzu biliyorsunuz. Yine de olayların aksi yönde gelişme ihtimali sizi korkutuyor.

Gözükapalı bir şekilde bir ilişkiye başlıyorsunuz. İçine daldığınız bu yeni dünyayla birlikte hayatınızda hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının da farkındasınız. Fakat riskleri göze almakta fayda var. Buna şimdi cesaret edemezseniz ne zaman edeceksiniz? Şu an tam zamanı ve aslında bunu siz de çok iyi biliyorsunuz.

Ağustos ayı ise sizin için çok keyifli geçecek. Venüs ayın büyük bir kısmında Aslan burcunda olacak ve 21’inde Jüpiter’le buluşacak. Sıcak ve romantik bir ay sizi bekliyor. Aynı zamanda doğru olan bir şeyi yapmış olmanın verdiği hazzı da yoğun olarak hissedeceksiniz. İlişkiniz bu ay ileriye doğru ivmelenecek.

Başak Burcu 2016 Yaz Falınız

Başak burcu insanların dışa dönük olmadıkları bilinir; fakat bu nasıl eğlenileceğini bilmedikleri anlamına gelmez. Doğru yerde ve doğru insanlarla siz de herkes kadar çılgın olabilirsiniz. Sadece siz dansı başlatacak masadaki ilk kişi değilsiniz, o kadar. Bu yaz, aksine eğlence masalarında en çok dans eden siz olacaksınız.

Tam kafanıza göre birisini bulmak üzeresiniz. Bu öyle birisi ki, sizi kişiliğinizin normalde gizli kalmiş tüm yanlarını ortaya çıkaracak kadar derin etkileyecek. Bu ilişkinin uzun sürmesi için gereken her şeye sahip olup olmadığı ise elbette ki başka bir konu.

Fakat ilk zamanlarda aklınızı tamamen başınızdan alacak. Aslında bu ilişki sonbahara kadar uzanacak ve daha fazla devam etmese bile 2003 yılını sizin için unutulmaz kılacak. Ve bundan sonra bir daha asla daha azma razı olamayacaksınız.

Bu yaz kariyerinizde size destek olacak nitelikte, olgun ve güçlü insanlarla tanışma imkanı verecek, ilk amacınız kişisel ilişkiler kurmak olmasa da, bunlardan biri o yönde gelişecek. Bu yüzden Temmuz ortalarında kişisel ilişkileri profesyonel ilişkilerden daha öncelikli tutmanın riskini değerlendirmek zorunda kalacaksınız. Böyle bir ihtimali düşünmek bile size aslında ne kadar cesur olduğunuzu ve kendinize olan güveninizin ne kadar geliştiğini kanıtlayacak.

Bugüne kadarki ilişkilerinizde uyumlu ve istekli taraf olma eğilimi gösterdiniz. Akışı belirleyen taraf olmak yerine hep uyum sağlayan taraf oldunuz. Ağustos ayında ise ilişkinizde insiyatifi ele alacaksınız. Partneriniz buna hazırlıksız yakalanabilir ve bu aranızda bazı tartışmalara neden olabilir. Birkaç gergin hafta yeni dengelerin kurulmasına neden olacak.

Ayın 27’sinde aranız’daki bu farklılıkları bir kenara bırakıp eşit koşullar altında yeniden başlama kararı alacaksınız. Her iki tarafın dengeli katkısı ilişkiyi iki kat daha eğlenceli hale getirir, öyle değil mi?

Terazi Burcu 2016 Yaz Falınız

Önümüzdeki birkaç ay içinde yapmanız gereken ilk şey, kaynayan ilişkinizin ateşini tamamen söndürmeden derecesini biraz azaltmak olmalı. Sosyal hayatınız ve özel ilişkileriniz arasındaki dengeyi sağlamak sizin için çok önemli. Zaman zaman bu dengeyi tekrar kurmak amacıyla kendi iç dünyanıza geri çekilme ihtiyacı hissediyorsunuz.

Şu an öyle görünüyor ki beraber olduğunuz kişi hayallerindeki ilişkiyi sizin sayenizde yaşıyor; takat aynı şeyi onun da sizin için yaptığı pek söylenemez. İlişkinin cinsel yanından siz de en az onun kadar zevk alıyorsunuz, ama diğer boyutlarda da anlayışa ve desteğe ihtiyacınız var. Fakat partneriniz bu konuda gerekli hassasiyeti göstermiyor.

Aynı zamanda hayatınızın belli alanlarının sadece kendinize ait olmasını, ona ve dostlarınıza bir anlamda kapalı olmasına da ihtiyaç duyuyorsunuz. Geçmişinizde açıklamaktan utananacağınız hiçbir şey yok. Fakat insanların geçmişinize duydukları ilgi sizin kontrolünüzde olmalı. Şu sıralar bu kontrolü biraz yitirdiğinizi düşünüyorsunuz. Size ait olan bazı sırları sadece kendinize saklayın.

Akrep Burcu 2016 Yaz Falınız

Hayatınızın daha önceki hiçbir aşamasında, önümüzdeki birkaç hafta içinde yaşayacağınız gibi bir duygu girdabı hissetmediniz. Burcunuzun yöneticisi Mars, beklenmedik olayların gezegeni Uranüs’le, buluşmak üzere. Bu durum da sizin için her türlü gelişmeyi mümkün kılıyor.

Mars ve Uranüs’ün birlikteliği patlamaya hazır bir bomba etkisi yaratacak. Yaşantınıza cazibe ve ateş eklenecek. Bu asla kötü bir şey değil, sadece sonuçlarını kestirebilmek zor. Ortalama toplam her iki sene ve üç ayda bir, bir araya gelmelerine rağmen, uzun yıllardır gökyüzünün bu çok özel kısmında buluşmamışlardı.

Dolayısıyla bu dönemde geçmiş tecrübelerinizden yararlanmak sizin için çok faydalı olmayabilir. Eğer 1970’lerin sonlarında doğduysanız Mars ve Uranüs’ün bu yazki buluşmaları içinizde çok derinlerdeki duyguların yeniden harekete geçmesine neden olabilir. Bu fırsatı aslında çok uzun zamandır bekliyordunuz.

Bu yaz şu ana kadar hiç keşfetmediğiniz ve hayal etmediğiniz yoğunlukta duyguların yaşandığı bir dönem olacak. Çekici olmak Akrep burcunun genel özelliğidir; fakat bu yaz çekiciliğiniz kendi standartlarınızın bile çok üzerine çıkacak. Haziran ortalarına doğru uyumlu ve dengeli kişilikte biriyle tanışacaksınız. Karşı tarafın kendine olan güveni sizi o kadar etkileyecek ki, ona teslim olmayı reddederek kendinizi daha fazlasını istiyor bulacaksınız.

Temmuz ayında kendinizi tamamen bırakacaksınız ve bunu sadece kendinizi iyi hissetmek için yapacaksınız. Geçen ay bir satranç oyunu gibi başlayan ilişkiniz bu ayda daha da gelişecek. Kendinizi son derece özgür ve güçlü hissedeceksiniz.

Ağustos sonlarına doğru kendi doğal yapınıza dönmeye başlayacaksınız. Duygusal bazda, kendinizi daha önce hiç olmadığınız kadar fazlasıyla aştınız ve artık edindiğiniz yeni tecrübeleri özümseyecek zamana ihtiyaç duyuyorsunuz.

Ayın 27’sinde birlikte olduğunuz kişi ile yapacağınız dürüst bir konuşma sonucunda ilişkinizi bir süre olduğu yerde tutma kararı vereceksiniz. Fakat bu kesinlikle bu maceranın sonu değil. Yılın son aylarında yepyeni maceralar sizi bekliyor. Ondan sonra neler olacağı ise sizin o dönemdeki kararlarınıza bağlı olarak gelişecek.

Yay Burcu 2016 Yaz Falınız

Yaşantınız çok büyük değişikliklere gebe. Bu sizin gibi her zaman değişiklik arayan biri için bile oldukça fazla gibi görünüyor. Kariyeriniz adeta zirveye ulaşacak. Bu döngü aynı zamanda kişisel motivasyonunuzu ve yönünüzü de belirleyecek.

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi, ilişkilerinizde yazın ve hatta yılın sonlarına kadar uzanacak derin bir yeniden yapılanma aşamasına giriyorsunuz. Bu süreci tamamlamak için, sorunlara soğukkanlılıkla yaklaşabilmeli ve yeri geldiğinde kendinizi olayların akışına bırakabilmelisiniz. Başka bir deyişle, bu yaz sizin için azgın bir nehirde içinde bulunduğunuz tekneyi kayalıklara çarpıp alabora etmeden ve yolculuğun zevkini de çıkararak geçecek. Sonuçta da beklenen hedefe ulaşacaksınız.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yaşanacak dolunaylar yolunuzda engeller yaratabilir. Bunların her biri etkisi birkaç gün sürecek bazı kişisel sorunların patlak vermesine neden olacak. Bunları aşacak yöntemleri en kısa zamanda bulacaksınız ve bir daha hatırlamamak üzere unutacaksınız.

Özel yaşamınızdaki kimi gelişmeler arkadaşlık olarak başlayan bir ilişkinin daha da gelişmesine ve süreklilik kazanmasına neden olacak. Eğer bu ilişki ciddi bir boyuta ulaşırsa, duygusal bir beraberliği de beraberinde getirecek. Bu aynı zamanda iki hayatın ve yaşam tarzının birleşmesi ve önceliklerin yeniden belirlenmesi anlamına geliyor.

Aslında, bu durum özgürlüğüne düşkün Yay insanlarının kolayca kabullenebileceği bir şey değil. Bu süreç bir atın evcilleştirilmesi gibi yavaş yavaş olmalı ve bazı engellerle de karşılaşılacağı unutulmamalı. İleriyi de görmeye çalışmalı, seçimlerinizi sadece kısa donemdeki cazibelerine kapılarak belirlememelisiniz. Bazı seçimlerinizin etkilerinin yaşamınız boyunca devam edeceğim de unutmayın.

Ağustos sonları eğlenceli ve rahat geçecek. Engellerle dolu yolculuğunuz bitecek ve gün ışığına çıkacaksınız. Çözecek hiçbir sorununuzun olmayışının zevkini çıkaracaksınız. Olmak istediğiniz yerde, olmak istediğiniz kişiyle berabersiniz. Sonbaharda üstesinden gelmeniz gerekecek sorunlarınız olacak; fakat yazın bu son birkaç haftası sakin ve huzurlu, yani tam olmasını istediğiniz gibi geçecek.

Oğlak Burcu 2016 Yaz Falınız

Bu yaz kişisel ilişkileriniz için bir dönüm noktası olacak. Son 30 yıldır ilk defa Oğlak burcunun gezegeni Satürn gökyüzünün ilişkiler katında olacak ve ilerleyen aylarda yakın ilişki konusunda bugüne kadar edindiğiniz deneyimlerden çok daha fazlasını öğreneceksiniz. Şimdiye kadar aşka hiçbir zaman yeterli derecede konsantre olmamıştanız ve hep diğer sorunlarla boğuşmuştunuz.

Fakat bütün bunlar bu yaz değişiyor. Oğlak burcunu diğerlerinden ayıran en önemli özellik, kariyerleri konusunda kararlı ve tutarlı olurken, özel yaşamlarının belirsizliklerle dolu olmasıdır. Satürn’ün ilişkilerinizi etkisi altına almasıyla birlikte o bildik düzen ve başarı arayışlarınız iş yaşamınızdan ziyade kişisel ilişkilerinizde ve ilgi alanlarınızda yoğunlaşacak.

Bugüne kadar kendinize ilişkiler boyutunda herhangi bir hedef belirlememiş olabilirsiniz; fakat yazın sonlarından itibaren belirlediğiniz hedeflere doğru yol aldığınızı göreceksiniz. Satürn Mayıs ayından beri olması gereken yerde; fakat gerçek etkisini Temmuz’un başlarında Venüs’le yakınlaştıkları ana kadar göremeyeceksiniz.

Venüs neredeyse tüm Temmuz’u gökyüzünün bu bölgesinde yeni ilişkilerin yeşereceği romantik ortamlar yaratarak geçirecek. Her gün gördüğünüz bir arkadaşınızla aranızdaki yakınlık ilerleyecek ve adeta hergün yeni bir derinlik kazanacak. Temmuz’un ortalarına doğru ona karşı olan duygularınızı ciddi bir şekilde değerlendirmeye başlayacaksınız. Herşey çok çabuk gelişiyor. Bu yüzden olaylara alışmak için biraz zamana ihtiyacınız olacak.

Ağustos’un başlarındaki beklenmedik gelişmeler olayları biraz rayından çıkartabilir. Venüs’ün koruyucu etkisi geçmiş durumda, ve bundan dolayı duygusal kararlarınızı verirken artık zorlanmaya başladığınızı fark edeceksiniz. Bunu bir felaket olarak algılamamalı, sadece gerçek dünyanın romantik filmlerdeki gibi olmadığım hatırlamalısınız.

İyi ilişkiler zorlukları aşarak sağlamlaşır. Yaşanan sorunların böylesine iyi başlamış bir ilişkiye son vermesi yerine, sizi birbirinize daha da yakınlaştırması gerekir. Bunun için yeterli zamanınız var: Satürn 2016 yılının yazına kadar…

Kova Burcu 2016 Yaz Falınız

Bu yıl hayatınızdaki belli başlı sorunlar iş, para ve yaşam tarzınız etrafında gelişiyor. Bu sorunlardan biri artarken, diğer ikisi azalma eğiliminde olacak ve bunların yaratacağı sorunlar bir gün içinde ve ani kararlarla çözülemeyecek.

Hayatın çok daha sıkıcı hale gelmesini engellemek için Merkür ve Venüs yaz aylarında sizin için romantik bir ortam yaratarak olağan iş ve para problemlerinden uzaklaşmanıza imkan sağlayacak.

Öyle görünüyor ki şu ana kadar çok çalışıyor, ağır sorunlar üzerinde yoğunlaşıyordunuz. Dolayısıyla pek de dinlenecek zaman bulamıyordunuz. Bunun bir işareti Mars’ın Kova burcundaki varlığı. Mars her gittiği yere kuvvet ve azim götürür. Daha çok çalışmaya sevk eder. Dolayısıyla Mars burcunuzu terk eder etmez yine normal halinize dönecek ve kafanızı masanızdan kaldırıp etrafınıza bakacaksınız. Merkür ve Venüs’ün birlikteliği size eğlence dolu flörtler yaratacak. Kıskançlık ve oyunlar geri planlarda kalacak.

Herhangi bir ilişkiye başlarken asla uzun soluklu olabileceğini düşünmüyorsunuz. Temmuz sonu ve Ağustos başı gibi ilişkiniz kendi mükemmeliğinin kurbanı olacak. Çünkü partnerinizle birbirinizi çok iyi tamamlıyorsunuz ve çevrenizdeki herkes sizi ayrılmaz bir bütün olarak görüyor. Temmuz ayının sonunda ayın hareketleri sizi ilişkinizin geleceğini tekrar düşünmeye zorlayacak. Bunun hayatınızın ilişkisi mi olduğunu, yoksa tesadüflerle yakalanmış bir ilişki mi olduğunu uzun uzun düşüneceksiniz.

İçten içe ilişkinizi sorgulasanız da birbirinize bu düşünceleri açmaktan tedirgin olacaksınız. Sonuçta da büyük kararlar almaya çalışarak ilişkiyi çıkmaza sokmak yerine, her şeyi zamana bırakmaya ve sonuçlarını zaman içinde değerlendirmeye karar vereceksiniz. Eğer bu süreç içinde hala kafanızdaki soruların yanıtım alamadıysanız bu ilişkiyi bitirebilirsiniz.

Balık Burcu 2016 Yaz Falınız

Bu yaz tutku ve takıntı kelimelerinin gerçekten ne anlama geldiğini anlayacaksınız. Uranüs artık Balık burcunda. Bu da yepyeni ve macera dolu tecrübelerin sizi beklediğini gösteriyor. Uranüs bu yaz ateşli Mars gezegeniyle de işbirliği içinde olacak.

Uranüs’ün burcunuzda kalacağı önümüzdeki yedi sene yaşamınızın en önemli dönemi olacak. Buna, ilişkiler, kariyer, yaşam biçimi ve aile ilişkileri açısından sizin altın çağınız da diyebiliriz. Bu süreç içinde burcunuza girecek diğer gezegenler Uranüs’ü kapasitesini değişiklikler yaratması için tetikleyecek. Böylece hayatınız bir dizi küçük ve kişisel devrimle renklenecek.

Bu küçük değişikliklerin her biri yaşantınızı tümüyle değiştirme gücüne sahip olacak ve sizi bulunduğunuz noktadan çok daha ileriye taşıyacak. Bu heyecan verici dönemin tek bir dakikasıni bile boşa geçirmek istemeyeceksiniz. Mars ve Uranüs’ün yarattığı sıcaklığı ilk kez Haziran ayının sonunda hissetmeye başlayacaksınız. Ve bu birliktelik Temmuz ve Ağustos ayları boyunca devam edecek.

2009 yılma kadar her yıl iki kez yaşanacak olan bu buluşma burcunuzda ilk kez gerçekleşecek. Bunun ilk olması da etkisinin en güçlü olması anlamına geliyor. Duygusal ilişkileriniz bu yüzden çok daha tutkulu yaşanacak. Her zaman yaşanan problemler ve olayların etkisini normalden çok daha yoğun hissedeceksiniz. Bu etki tıpkı bir müziği küçük bir el radyosundan dinlemekle bir konserde canlı dinlemek arasındaki fark kadar güçlü olacak.

Bu duygusal yoğunluk başka birşeye konsantre olmanızı engelleyebilir. Aynı zamanda aşk yaşamınızın belirleyicisi konumunda olan Satürn gezegeni duygularınızda biraz aceleci davranacağınızın ipuçlarını veriyor. Oyunlar oynamaya çok alışkın değilsiniz. Açık bir biçimde ilişkilerinizin bir amacı ve yönü olmasından yanasınız. Böylece boşa zaman harcamak istemiyorsunuz.

Satürn’ün etkisi Uranüs ve Mars gezegenlerinin yarattığı tutkuyla birleşince ayaklarınızı yerden kesecek, ateşiyle sizi yakacak ve yaşama bakışınızı tümüyle değiştirecek yoğun ve fırtına gibi bir aşka özlem duymaya başlayacaksınız. Bütün bunları yaşama olasılığınız yüksek. Ancak bu duygular derin okyanuslar gibidir.

Tıpkı hayal ettiğiniz gibi şeyler yaşamakla kalmayıp sonunda acı çekmek durumunda da kalabilirsiniz. Balık burcu insanları üzerlerindeki baskılar ağırlaşınca hep bir kaçış arar, Ağustos ayında kendinizi bu şekilde köşeye sıkışmış sedebilirsiniz. Dikkatli olun.