Kadın girişimciye dönerde pozitif ayrımcılık

Kadın girişimciye dönerde pozitif ayrımcılık

‘Hamburger çocuklarına döner yedirme’ iddiası ile tanınan KasapDöner, franchise giriş bedelini kadın girişimciye destek projesi kapsamında franchise giriş bedelini yüzde 50 indirimli alacak.

KasapDöner markası, 50 bin dolar olan Franchise bedelini kadın girişimcilere yıl sonuna kadar % 50 indirim ile 25 bin dolara veriyor. Firma ayrıca, kadın girişimcilerin kuracağı KasapDöner şubelerinin personelinin yüzde 50’den fazlasının kadın olması halinde, mal alımında da yüzde 5 indirim sağlayacak.

Global Restoran Yatırımları A.Ş Genel Müdürü Bahar Özürün, KasapDöner olarak kadın girişimciliğine ve kadın istihdamına destek vermenin ekonomik gelişmeye katkısının altını çizerek “Kadın çalışan ve girişimci sayısını arttırmak için buna yönelik getirdiğimiz teşviklere firma olarak devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Özürün, 2011 yılından bu yana yurtdışı dâhil 40 şubeye sahip en büyük döner zinciri olduklarının altını çizerek, “Gıda sektöründe kadın girişimci ve çalışan sayısını arttırmak istiyoruz. Kadın eli değen işletmelerin fark yarattığına inanıyor, döneri dünya markası yapmak için çıktığımız yolda kadın girişimcilerin varlığını ve sayısının artmasını önemsiyoruz’ diye konuştu.

Kadın girişimcilere her türlü desteği vereceklerini de sözlerine ekleyen Özürün, “Tüm girişimcilerimize açılış, eğitim, işletme gibi süreçlerde ihtiyaç duydukları konularda destek veren operasyon ekibimiz zaten bulunuyor. Bunun yanında isteyen kadın girişimcilerimize özel olarak restoran yönetimi eğitimi verip, tüm bilgi birikimimizi kendileri ile paylaşacağız” dedi.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Kadın girişimciye dönerde pozitif ayrımcılık”

Bir Cevap Yazın