Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası İş Bankası’nda

İş Bankası emeklilere özel avantajlı kredi kampanyasıyla uygun koşullarla ihtiyaç kredisi kullandırmaya devam ediyor. Kredi taksit ödemeleri ise emeklilerin maaş alış tarihlerine ve zaman aralıklarına göre düzenleniyor. Örneğin 3 ayda bir emekli maaşı alan bir Emekli Sandığı emeklisi kredi taksitlerini üç aya bir yapacak şekilde geri ödeme planı oluşturabiliyor. Tüm SGK emeklilerine açık olan İş Bankası Emekli Kredisi kampanyasında aylık % 1.60 faiz oranı ile kredi alınabiliyor. Kredi kullanırken ödenen kredi tahsis ücret ise en az 385 TL olmak üzere alınan kredi tutarının % 4’ü oranında hesaplanıyor. İş Bankası’nın emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyasında uygulanan maksimum vade ise 60 ay.

Uzun vadeli olarak 5 yıla varan vadelerle sunulan ve düşük kredi faiz oranlarına sahip olan İş Bankası Emekli Kredisi’nin sağladığı avantajlardan biri de hayat sigortası yaptırmanın zorunlu olmaması. Kredi kullanan emekliler isterlerse hayat sigortası yaptırıyorlar. Hayat sigortası için uygulanan asgari sigorta maliyeti kredinin toplam tutarının % 0.75’i civarında gerçekleşiyor.

İş Bankası’nın emeklilere özel kredi kampanyasında aylık faiz, kredi kullandırım ücreti toplandığında yıllık % 26 civarında bir kredi maliyeti ortaya çıkıyor.

Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri kampanyadan yararlanıyorlar. Kredi geri ödemeleri maaşın ayda bir ya da üç ayda bir alınmasına göre düzenlenebiliyor. Kredi başvurunda emeklilerden emekli tanıtım kartı ve emekli aylığının kaydedildiği banka hesap cüzdanı isteniyor.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası İş Bankası’nda”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Finansbank Günde 4 TL’den Başlayan Taksitlerle 10000 TL Kredi

Kurban Bayramı geldi çattı. Finansbank'ın Bayram Kredisi kampanyası başladı. Para Cepte kampanyalarından bir yenisi olan Bayram kampanyasıyla bu kez günde...

Kapat