ÖSYM Sınav Ücreti Kredi Kartı ile İnternetten Ödeme Sistemi

ÖSYM’nin düzenlediği ÖSYS, ÖMSS, KPSS, ALES, TUS, YDS, DGS, YDUS ve ALS gibi sınavların giriş ücretleri artık internet üzerinden kredi kartı ile ödenebilecek. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’den yapılan açıklamada sınavlara girmek isteyenlerin sınav ücretlerini ÖSYM’nin web sitesinden kredi kartı kullanılarak ödeyebilecekleri açıklandı. Uygulama ile banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan pratik bir ödeme yolu sağlanarak zaman ve işgücü tasarrufu sağlanması hedefleniyor. Kredi kartı ile sınav ücreti ödeme sistemi ÖSYM Başkanlığı’nın web sitesinde hayata geçirildi. Siteyi ziyaret edenler Ödemeler başlığı altındaki adımları izleyerek sınav başvuru ücretlerini kredi kartı ile yatırabilecek. Yapılan açıklamada kredi kartı ile ödeme sisteminin en yüksek düzeyde güvenlik sağladığını ve ödemelerin güvenli bir biçimde gerçekleştirilebileceği vurgulanıyor.

ÖSYM’den yapılan açıklamada sınav ücretleriyle ilgili gerçekleştirilen bu düzenleme dışında ödeme sonrası aşamalarla ilgili bilgiler de verildi. Sınav giriş ücretlerini ödeyenler bundan sonraki sınav başvuru işlemlerini sınav kılavuzlarında belirtildiği gibi bir ÖSYM sınav başvuru merkezine giderek ya da ÖSYM’nin internet sayfasından kendi başlarına gerçekleştirebilecek.

ÖSYM’nin sorumluluğu altında bulunan ve yakın tarihlerde gerçekleştirilecek olan önemli sınavlar şunlar: ÖSYS Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi, ÖMSS Özürlü Memur Seçme Sınavı, KPSS Kamu Personel Seçme Sınavı, ALES Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, TUS Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, YDS Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, DGS Dikey Geçiş Sınavı, YDUS Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, ALS Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı.

Tags : , ,

0 thoughts on “ÖSYM Sınav Ücreti Kredi Kartı ile İnternetten Ödeme Sistemi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Esnafa Faiz Yok – 0 Faizli Esnaf Kredisi Yapı Kredi’den

Yapı Kredi 'Yok Artık' fırsatlarından bir yenisini sunuyor. Şimdi Yapı Kredi'de esnafa faiz yok. 0 faizli esnaf kredisi kullanmak isteyenler...

Kapat