CardFinans Altın Biriktiren Hesap Finansbank’ta

Tek bir talimatla altın biriktirmeye ne dersiniz? O halde sizin yerinize Altın Biriktiren Hesap tam size göre. CardFinans ile şimdi altın biriktirmek de mümkün. Finansbank Card Finans’ın yeni ürünü Altın Biriktiren Hesap ile kredi kartı veya vadesiz hesaptan ödeme yaparak düzenli altın satın alarak altın biriktirmek mümkün oluyor. Üstelik çok düşük tutarlar için de düzenli altın alım talimatı verilebiliyor. Düzenli altın biriktirme talimatı 0,5 gram altın için bile verilebiliyor. En fazla talimat verilecek tutar ise 100 gram altın. Altın Biriktiren Hesap ile altın tasarrufu yapmak için gerekli olan tek şey CardFinans kredi kartından ya da Finansbank vadesiz mevduat hesabından ödemesi yapılmak üzere altın alım talimatı vermek. Düzenli olarak altın alımının gerçekleştirildiği Altın Biriktiren Hesap ile altın biriktirmek şimdi çok kolay.

Altın Biriktiren Hesap açtırmak için en yakın Finansbank şubesine gitmek yeterli. Card Finans sahibi olanlar kartlarından altın alım talimatı vererek Altın Biriktiren Hesaplarında altın birikimine başlayabiliyorlar. Dileyenler ise Finasbank vadesiz mevduat hesaplarını kullanarak aynı işlemi gerçekleştirebiliyor.

Altın Biriktiren Hesap için verilen düzenli altın alım talimatı tutarı istenildiği zaman değiştirilebiliyor. Örneğin her ay 5 gram altın satın alma talimatı veren bir müşteri bu tutarı artırarak 10 grama çıkartabiliyor ya da azaltarak 2 grama indirebiliyor. Altın birikim talimatı en az yarım gram altın için verilebiliyor.

Altın Biriktiren Hesap için hiçbir hesap ücreti uygulanmıyor. Çalınma ve kaybolma riski olmadan altın biriktirmek isteyenler Altın Biriktiren Hesap açtırıyorlar. Belirlenen ve talimat verilen gram altın alımı için gerekli olan tutar kredi kartından ya da mevduat hesabından çekiliyor. Çekim yapılan tutar ile gram altın alım işlemi yapılarak Altın Biriktiren Hesaba yatırılıyor. İşlem yapıldığı andaki gram altın fiyatı ile alım işlemi gerçekleştiriliyor. Hesap açılışı için alt ya da üst limit söz konusu değil. Hesapla ilişkili vadesiz altın hesabından da Altın Biriktiren Hesap’a aktarılmak üzere biriktirme talimatı verilebiliyor. Altın Biriktiren Hesaba ara ödeme yaparak altın satın almak da mümkün oluyor. Ara ödemelerde en az 1 gram en fazla 1.000 gram altın satın alınabiliyor.

Altın Biriktiren Hesap için en az 5 yıl, en fazla ise 10 yıl süre için talimat verilebiliyor. Talimat süresi sona erdiğinde biriktirilen tutar müşteriye ödeniyor. Hesap vadesiz bir hesap olduğu için herhangi bir faiz getirisi elde etmek mümkün olmuyor. Sadece altının muhtemel fiyat artışından gelir elde edilebiliyor. Altın Biriktiren Hesap’tan para çekilmek istenildiğinde otomatik ödeme talimatının iptal edilmesi gerekiyor. Otomatik ödeme iptal edildiğinde hesapta bulunan tutar vadesiz altın hesabına aktarılıyor ve para çekmek mümkün oluyor. 3 ay üst üste otomatik ödeme gerçekleştirilemezse Altın Biriktiren Hesap otomatik olarak iptal ediliyor ve biriktirilen tutar vadesiz altın hesabına aktarılıyor.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “CardFinans Altın Biriktiren Hesap Finansbank’ta”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Günde 7 TL’ye 7000 TL Süper Kredi – 4411’e SMS Atmak Yeterli

Yapı Kredi Bankası Süper Kredi kampanyalarını Kasım ayında da sürdürüyor. Son kampanya ile günde 7 TL'ye denk gelen aylık taksitlerle...

Kapat