2/B Arazisi Alım Kredisi Vakıfbank’ta – Yüzde 44 Peşin Satın Alma İndirimi

Vakıfbank 2/B arazisi alımı için kullanılacak kredi seçenekleri sunuyor. Böylece 2/B arazilerinin peşin alımlarında geçerli olan % 44 oranındaki peşin alım indiriminden faydalanarak arazi sahibi olmak mümkün oluyor. Krediyi kullanıp araziyi indirimli olarak alanlar ödemelerini taksit taksit yapıyorlar, üstelik ödeme planlarını kendi bütçelerine göre oluşturuyorlar. 2/B yasası Nisan ayında yürürlüğe girmiş ve vatandaşların devletin elindeki 2/B arazilerini satın almalarının yolu açılmıştı.

Vakıfbank’ın sunduğu 2/B Arazisi Alım Kredisi ile kullanılan finansman arazinin peşin alımında kullanıldığında şu anda uygulanmakta olan rayiç bedel üzerinden % 44 oranındaki indirimle arazi neredeyse yarı fiyatına satın alınabiliyor. Krediyi kullananlar peşinat ödemeden taksitli ödeme avantajından yararlanıyor. Kredi uzun vadeli olarak sunulduğu için uzun vadeli finansman avantajıyla taksitleri bütçeye göre ayarlamak mümkün oluyor. 2/B Kredisi’nin bir diğer ön plana çıkan yönü ise kredinin içerdiği düşük ve indirimli faiz oranları.

Vakıflar Bankası’nın 2/B kredisinin geri ödeme planları da kredi kullanıcısı tarafından tercih edilen değişik seçeneklerle şekillendirilebiliyor. Arazi alım kredisi aylık eşit taksitli olarak alınabiliyor. Ayrıca kredi anlaşmasını 3 ayda bir ödemeli olarak yaparak üç aylık ödemelerle bir geri ödeme takvimi oluşturmak mümkün. Kredi ayrıca 3 ay ödemesiz dönemli olarak da kullanılabiliyor. 3 ile 120 ay vadeli olarak alınabilen 2/B kredisinin aylık indirimli faiz oranı ise % 1.1. Kredi tutarı üzerinden % 1 oranında ve en az 500 TL olmak üzere kredi tahsis ücreti alınıyor. Bunun yanısıra ipotek fek ücreti uygulanıyor. Bu ücret 50.000 TL kredi için 200 TL civarında tutuyor. Kredi kullandırılan 2/B arazisinin tapu kaydı üzerine Vakıfbank lehine 1. derece ve 1.sırada ipotek oluşturuluyor.

Tags : , ,

0 thoughts on “2/B Arazisi Alım Kredisi Vakıfbank’ta – Yüzde 44 Peşin Satın Alma İndirimi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Finansbank En Para Nedir? Başvuru Nasıl Yapılıyor? Faiz Oranı Ne?

Finansbank bugünlerde televizyon kanallarında yayınlanan Şafak Sezer'in rol aldığı yeni bir reklam filmiyle dikkat çekiyor. En Para ile internetten para...

Kapat