Garanti Bankası’ndan Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler

Garanti Bankası mümkün olan en az belge ve prosedürle kredi vermeyi sürdürüyor. Garanti Bankası’ndan kredi kullananlar Türkiye’nin En Hızlı Kredi Veren Bankası’yla çalışmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Garanti Bankası bireysel destek kredilerinden mortgage, taşıt kredilerine kadar pek çok değişik kredi seçeneği sunuyor.

Garanti Bankası’ndan Bireysel Destek Kredisi veya Esnek Destek Kredisi çekmek için gerekli olan belgeler şunlar: Nüfus cüzdanı, adres belgesi ve gelir belgesi. Garanti şubelerinden veya 5 dk.da kredi sistemiyle yapılmış tüm Bireysel Destek Kredisi veya esnek destek kredisi başvuruları için istenen belgelerin ne anlama geldiğini şu şekilde açabiliriz:

Nüfus Cüzdanı belgesi istenirken üzerinde Vatandaşlık Numarası olan Nüfus Cüzdanı talep ediliyor anlamına geliyor.

Garanti’den kredi kullanmak için istenen diğer belgelerden biri olan Adres Belgesini Adres Kayıt Sistemi (AKS)’nde kaydı bulunanların götürmeleri gerekli değil. AKS’de kaydı olmayanlar ise güncel adreslerini gösteren İkametgah Senedi veya son 12 aydan birine ait sabit telefon, doğalgaz, elektrik, su, ADSL, Digiturk, Kablolu Tv faturası veya e-faturalardan birini bankaya Adres Belgesi olarak götürebiliyorlar.

Bankaca istenen Gelir Belgesi ise yapılan işe ve çalışma şekline göre değişiklik gösteriyor.

Ücretli çalışan birinin kredi başvurusu yapması halinde kendisinden Bordro veya Gelir Yazısı isteniyor. Bu yazıda 2 aydan eski olmayan bir adet Güncel Bordro veya SGK sicil no, iş yeri sicil no, aylık net ücret ve maaşta haciz / kesinti olup olmadığına dair bilgilerin bulunması gerekiyor. Gelir yazısının son 1 ay içerisinde alınmış olması ve imza sirkülerinin eklenmiş olması bankaca istenen gerekliler arasında.

Emeklilerin kredi başvurusu yapması durumunda kendilerinden Emekli Belgesi talep ediliyor. Emekli Tanıtım Kartı ve Emekli Aylığı Tahsis Belgesi / Emekli maaşınızı gösteren Banka Hesap cüzdanı Emekli Belgesi olarak kabul ediliyor.

Şahıs Şirketi Sahibi olanlardan ise gelir belgesi olarak Firma Belgeleri isteniyor. İstenen belgeler Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi / Güncel işletme hesap özetinden oluşuyor.

Sermaye Şirketi Ortağı olarak kredi başvurusu yapanlardan istenen gelir belgesi niteliğindeki belgeler ise Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Kurumlar Vergisi Beyannamesi.

Kira Geliri Sahibi olarak gelir beyan belgelemek ve kredi kullanmak isteyenlerden istenen ira Belgeleri şunlar: Kiraya Konu Gayrimenkul Tapusu, 2 yıldan eski olmayan Kira Kontratı ve 2 aydan eski olmayan bir adet Kira Tahsilatına İlişkin Belge.

Gelir olarak faiz gelirlerini göstermek isteyen Faiz Geliri Sahiplerinin ise kredi başvurularında Hesap Cüzdanı göstermekleri gerekiyor. Hesap Cüzdanında başvuru tarihinden sonra alınmış Faiz Gelirinin işlenmiş olması gerekiyor.

Çiftçilik yapanların ise kredi başvurusunda Çiftçilik Belgesi ve Zirai Kazancı Gösterir Belge getirmeleir gerekiyor.

Garanti Bankası’ndan Oto Kredisi kullanmak isteyenler ise yukarda açıklanan Bireysel Destek Kredisi için gerekli tüm belgelerin yanında satın alınacak araca ait proforma faturayı getirmeleri gerekiyor.

Garanti’den Mortgage kullanacak olanların da Bireysel Destek Kredisi için gerekli tüm belgeleri tamamlamaları gerekiyor. Bu belgelerin yanında alınacak konutun kat mülkiyeti tapusu ya da Kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi ya da Kat irtifakı tapusu ve inşaat ruhsatının fotokopilerinin bankaya sunulması gerekiyor.

Tags : , , , , , , , , , , , ,

One thought on “Garanti Bankası’ndan Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler”

  1. iyi gunler ben yurd disinda yasiyorum konut kredesi cekmek istiyorum ceke bilirmiyim tesekurler cekebilirsem neler lazim yardimci olursaniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Finansbank Kart Başvurusu (CardFinans) Nasıl ve Nereden Yapılır

Finansbank kart başvurusu yapmak çok kolay. Finansbank'ın cazip avantajlar sunan kredi kartı olan CardFinans başvurusu yapmak için cep telefonunuzdan 2273'e...

Kapat