Kefilsiz Konut Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler ve Faiz Oranları Şekerbank

Kefilsiz konut kredisi veren banka arayanlar için Şekerbank ideal bir seçim. Banka 120 ay vdeli olarak çok uygun faiz oranları ve geri ödeme koşullarıyla kefilsiz konut kredisi kullandırıyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler Şekerbank’a kefilsiz konut kredisi başvurusu yapabiliyorlar.

Maksimum vadesi 120 ay olan Şekerbank Konut Kredisi 96 aya kadar olan vadelerde aylık % 1,39 faiz oranıyla kullanılabiliyor. 97 ve 120 ay arasındaki vadelerde uygulanan konut kredisi faiz oranı ise ayda % 1,40, Şekerbank konut kredisi kullandırımında 1.000 TL dosya ücreti ve % 1 komisyon uygulanıyor.

Kefilsiz olarak kullanılan Şekerbank Konut Kredisi ile kira ödemekten bıkanlar hayallerindeki eve çok kolay ulaşabiliyorlar. Her bütçe ve ihtiyaç için farklı düzenlenmiş konut kredileri ile her bütçeye uygun vade ve faiz oranlarıyla ev sahibi olmak mümkün.

Şekerbank Konut Kredisi inşaatı % 80 ve üzeri tamamlanmış, kat irtifaklı veya kat mülkiyetli tapusu olan konutlar için kullanılabiliyor. Satın alınacak ev için yapılacak ekspertiz değerlendirmesi sonucu çıkacak ekspertiz değerinin, % 75’ine kadar kredi kullanılıyor.

Şekerbank Konut Kredisi başvurusu için başvuru sahibinden banka tarafından istenen belgeler ise şunlar:

Konut Kredisi başvuru formunun doldurulması
Konut kredisine başvuran kişiye ait kimlik fotokopisi
Başvuru sahibine ait son dönem tarihli ödenmiş fatura örneği
Başvuru sahibinin gelir belgesi

Gelir belgesi olarak ücretli çalışanlardan bordro veya işyeri antetli kağıdına alınmış ve maaş üzerinde haciz olmadığını belirten gelir yazısı ve firma imza sirküleri isteniyor. Serbest meslek sahibi kişilerden ise gelir belgesi olarak vergi levhası / ticaret sicil gazetesi-imza sirküleri ve oda sicil kaydı talep ediliyor.

Ek gelir ve mal varlığı varsa bu gelirleri ve varlıkları gösterir belgeler (tapu, araç ruhsat fotokopisi, başka banka kredi kartı ekstresi, kira kontratı ve gayrimenkullere ait tapu fotokopisi gibi)

Kredi kullanılacak gayrimenkulün kat mülkiyetli ya da kat irtifaklı tapu fotokopisi.

Şekerbank Konut Kredisi için başvurular WEB, SMS üzernden ya da en yakın Şekerbank şubesine giderek yapılabiliyor.

Tags : ,

One thought on “Kefilsiz Konut Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler ve Faiz Oranları Şekerbank”

  1. turkiye krediyle ev almak istiyorum yardimci olursaniz memnun olurum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Axess Kredi Kartı Borç Ödeme Noktaları Akbank Kart Ödemeleri

Axess Kredi Kartı borç ödemeleri otomatik ödeme talimatı verilerek ya da Akbank şubelerinden, internet şubesinden, ATM'lerden, Akbank Telefon Şubesi aracılığıyla...

Kapat