İş Bankası SGK Emekli Maaşı Ödemelerinin Aktarılması ve Avantajları

İş Bankası ve SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) arasında yapılan anlaşma gereği emekli maaş ödemelerinin İş Bankası’na aktarılması mümkün oluyor. Sosyal Güvenlik Kurumu SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emekllerine hizmet veren ve bu ememklilik kurumlarını bünyesinde toplayan yeni Sosyal Güvenlik ağı.

Memur emeklisi, işçi emeklisi ya da Bağ-Kur serbest meslek emeklisi olsun SGK kapsamındaki tüm emekliler maaşlarının ödemesini İş Bankası’na aktararak önemli avantajlardan yararlanıyorlar. Emekli maaşı ödemesini İş Bankası’na aktararak maaşlarını İş Bankası’ndan almaya başlayan emekliler İş Bankası’nın Maximum Kart’ını üyelik ücreti ödemeden kullanıyorlar.

Maaş ödemelerini İş Bankası’ndan almaya başlayan emekliler Maximum Kartlarına yüklenmek üzere 10 TL MaxiPuan Hoşgeldin Hediyesi kazanıyorlar. En az bir adet otomatik fatura ödeme talimatı veren emekliler Maximum Kart’larıyla yapacakları alışverişlerde % 20 ilave MaxiPuan kazanıyorlar.

Emekli maaşını İş Bankası’ndan almaya başlayanlar çok özel Emekli Kredisi kullanarak kendilerine özel faiz oranlarından yararlanıyorlar. Emekliler maaş alma durumlarına göre kredi taksitlerini aylık olarak ya da üç ayda bir yapabiliyorlar.

Emekli maaşının yatırılması için açılacak olan vadesiz mevduat hesabı için Hesap İşletim Masrafı ya da Ücreti gibi adlar altında hiçbir kesinti yapılmıyor.

Tasarruf sahibi olan ve emekli maaşını İş Bankası’naaktran emekliler vadeli mevduat hesabı açtıklarında yüksek faiz oranlarından yararlanıyorlar. Emekliler yüksek faizli TL, USD ya da Euro para cinslerinden vadeli mevduathesabı açabiliyorlar. Emekliler İş Bankası’nda bulunan ek hesapları için indirimli faiz oranından faydalanıyorlar.

Maaşını İş Bankası’na transfer eden emekliler İş Bankası İnternet Şubesi ya da İş Bankası Telefon Şubesi’nden ücretsiz havale yapabiliyorlar. İş Bankası Telefon Şubesi telefon numarası 444 02 02.

İş Bankası’ndan maaş alan emekliler kira ödemeleri için vadesiz Türk Lirası hesaplarına düzenli havale / EFT talimatı verebiliyorlar. Bu şekilde talimat veren emekliler kira ödemelerini masrafsız olarak, masraf ödemeden gerçekleştiriyorlar.

Maksimum Hesap ile paraları değer kazanırken talimatlı ödemelerini otomatik olarak yapabiliyorlar.

İş Bankası emekli maaşı müşterileri 1.200’den fazla İş Bankası şubesinden ve 4.500’ü aşkın İş Bankası Bankamatik makinesinden 7 gün 24 saat nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar ve nakit çekebiliyorlar.

Emekli maaşımıİş Bankası’na nasıl aktarırım diyenler SGK İl Müdürlüklerine bizzat başvururarak ya da PTT’den alalacakları e-devlet şifresi ile turkiye gov tr adresinden Banka ve Adres değişikliği yapıp diledikleri İş Bankası şubesini tercih edebiliyorlar. Banka değişiklik işleminin tamamlanması için kimlik kartlarıyla / kimlik belgeleriyle İş Bankası şubesine uğramak yeterli oluyor. Banka değişikliği işlemini tamamlayan emekliler Emekli Paketi’nin sunduğu ayrıcalıkları yaşamaya başlıyor.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “İş Bankası SGK Emekli Maaşı Ödemelerinin Aktarılması ve Avantajları”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Denizbank Facebook Sayfası Üzerinden Masrafsız Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Facebook'tan ihtiyaç kredisi başvurusu yapılıyor mu? Denizbank yeni geliştirdiği Sosyal Medya Bankacılığı ile sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden kredi başvurusu...

Kapat