Denizbank Kredi Kartı Şifre Öğrenme ve Şifre Değiştirme Nasıl Yapılıyor

Uzunca bir zamandır Kredi kartıyla alışverişlerde şifreyle ödeme yöntemi zorunlu olan bir uygulama. Daha güvenli bir alışveriş için tüm dünyada uygulanmaya başlayan CHIP & PIN sisteminin bir parçası olarak alışverişlerde ve hizmet bedeli ödemelerinde kredi kartı kullanılması durumunda şifre yazarak ödeme yapmak gerekiyor. Denizbank da güvenli kredi kartı ödemesi sunan bankalardan biri olarak CHIP & PIN sistemini kullanıyor ve kredi kartı ödemelerini şifre ile gerçekleştiriyor.

Denizbank Kredi Kartım Var. Şifresini Bilmiyorum, Denizbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Öğrenilir? Denizbank kredi kartı sahipleri şifrelerini bilmiyorlarsa ya da unuttularsa kolaylıkla kredi kartı şifrelerini öğrenebiliyorlar. Bunun için cep telefonu, internet bankacılığı, Denizbank İletişim Merkezi kanallarından birini kullanarak kredi kartı şifresini çok kolaylıkla öğrenmek mümkün.

Cep telefonu ile kredi kartı şifresini öğrenmek isteyenler cep telefonundan kısa mesaj göndererek kredi kartı şifresini öğrenebiliyorlar. Bunun için yapılamsı gereken cep telefonunun kısa mesajmnüsüne SIFRE yazıp boşluk bıraktıktan sonra kendi belirleyeceğiniz 4 haneli şifreyi yazdıktan sonra boşluk bırakmak ve kredi kartının arkasındaki imza bandının üzerindeki 7 rakamı yazıp 3280’e kısa mesajla göndermek. Bu şekilde kredi kartı şifresini anında oluşturmak mümkün oluyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanılan cep telefonunun Denizbank sistemine kayıtlı olması gerekiyor. Eğer cep telefonu numarası Denizbank sistemine kayıtlı değil ise 444 0 800 Denizbank Telefon Bankacılığı’ndan veya Denizbank şubesinden cep telefonu bilgisi güncellemesi yaptırılabiliyor.

Denizbank İnternet Bankacılığı’nı kullanarak da kredi kartı şifresini öğrenmek mümkün. Denizbank İnternet Bankacılığı’na giriş yapanlar Kredi Kartları menüsü altındaki Kredi Kartı Şifresi Görüntüleme alanından kredi kartlarının şifresini öğrenebiliyorlar.

Denizbank Telefon Bankacılığı numarası olan 444 0 800 Denizbank İletişim Merkezi’ne telefon açarak da kredi kartı şifresi öğrenilebiliyor. Denizbank Telefon Bankacılığı’nı aradıktan sonra 4’ü tuşlayarak şifre işlemleri menüsünden kart şifresini sesli olarak dinlemek mümkün.

Denizbank Kredi Kartı Şifremi Değiştirmek İstiyorum. Ne Yapmam Lazım? Denizbank kredi kartı şifresini değiştirmek isteyenler tüm Chip&PIN logolu ATM’lerden bu işlemi gerçekleştirebiliyorlar. ATM’nin ekranındaki “Şifre İşlemleri”‘ni seçtikten sonra “Bilgi Güncelleme / Şifre Değiştirme” ekranından kredi kartınızın şifresini değiştirerek güncellemek mümkün.

Chip ve Pin Nedir? Kredi Kartlarında Şifreyle Alışveriş Neden Güvenli? PIN Kodu Nasıl Bir Güvenlik sağlıyor? Chip&PIN tüm dünyada kullanılan bir güvenlik uygulaması sistemi olarak redi kartlarında sahtecilik, dolandırıcılık ve taklitçilik yapılmasını engelleyerek güvenli bir alışveriş ortamı sağlıyor. Uygulamanın en önemli güvenlik unsurlarından biri kartta bulunan chip ve ödeme sırasında şifrenin yazılması yani PIN kodunun girilmesi. PIN kodu dört rakamdan oluşan bir şifreden oluşuyor. Chip kartın kopyalanmasını önleyen bir güvenlik unsuru. PIN kodu ise kredi kartının kaybolması ya da çalınması durumunda başkaları tarafından kullanılmasını önleyen bir işleve sahip.

Tags : , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Denizbank Kredi Kartı Şifre Öğrenme ve Şifre Değiştirme Nasıl Yapılıyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Vakıfbank WorldCard 81 İle 81 Otomobil Kampanyası

Vakıfbank WorldCard'ın yeni kampanyası ile 81 ile 81 otomobil kazanma fırsatı sunuluyor. Mayıs ayının sonuna kadar sürecek kampanya ile WorldCard...

Kapat