Garanti Kredili Mevduat Hesabı Avans Hesap Nedir Başvuru Nasıl Yapılır

Garanti Bankası Avans Hesap Nedir? Garanti Bankası Avans Hesap vadesiz hesapta para yokken nakit çekmeyi ya da ödeme yapmayı sağlayan vadesiz hesaba bağlı kredili mevduat hesabına verilen isim. Garanti Avans Hesap sahipleri hesaplarında bakiye yokken para çekebiliyorlar ya da hesap aracılığıyla ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar.

Garanti Avans İçin Faiz Uygulanıyor mu? Garanti Avans Hesap sahipleri sadece kullandıkarı tutar için faiz ödemesi yapıyorlar. Ödenen faiz sadece paranın kullanıldığı gün sayısı için hesaplanıyor. Örneğin Avans Hesap ile 1.000 TL parayı çektikten 17 gün sonra geri ödeme yapan bir Garanti müşterisi sadece parayı kullandığı günler için hesaplanan faiz tutarını ödüyor. Garanti Avans limiti 5.000 TL olan biri 1.000 TL avans kullandıysa sadece 1.000 TL için hesaplanan faiz tutarında faiz ödemesi yapıyor.

Garanti Bankası Avans Hesap Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılıyor? Garanti Bankası’nda vadesiz hesabı olanlar Garanti Bankası şubelerine Avans Hesap başvurusu yapabiliyorlar. Garanti Bankasında hesabı olmayanlar da önce vadesiz bir mevduat hesabı açtırdıktan sonra bu hesaba bağlı olarak çalışan ve tanımlanan Avans Hesap başvurusu yapabiliyorlar.

Avans Hesap Başvuru Sonucu Nasıl Öğreniliyor? Garanti Bankası Avans Hesap başvurusu yapanlar en geç 5 iş günü içerisinde kedilerine gönderilen e-posta ile başvuru sonuçlarını öğrenebiliyorlar. 444 0 333 numaralı Alo Garanti hattını arayarak da Avans Hesap başvuru sonucunu öğrenmek mümkün oluyor.

Avans Hesap Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? Garanti Avans Hesap başvurusu onaylandıktan sonra müşteri adına kullanabileceği bir limit belirleniyor. Bu limiti kullanabilmek için hesabın açıldığı Garanti Bankası şubesine nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile giderek ilgili belgeleri imzalamak yeterli oluyor.

Garanti Avans Hesap Açmak İçin Kefil Gerekiyor mu? Avans Hesap açmak için kefil ya da teminat istenmiyor. Ancak banka gerekli gördüğü takdirde kefil talebinde bulunabiliyor.

Tags :

One thought on “Garanti Kredili Mevduat Hesabı Avans Hesap Nedir Başvuru Nasıl Yapılır”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Kobi Dost Kredisi 3 Ay Sonra Ödemeli Vakifbank’ta Çabuk Büyümek İsteyen Kobiler İçin

Çabuk büyümek isteyen Kobiler için Kobi Dost Kredisi Vakıfbank tarafından sunuluyor. Vakıflar Bankası Kobi Dost Kredisi ile kredilerini şimdi kullanan...

Kapat