Yapı Kredi Bankası Bedelli Askerlik İçin Kredi Veriyor

Bedelli askerlik uygulaması yürürlüğe girdi. Buna göre 30.000 TL tutarında bedel ödeyenler temel eğitim dahil hiçbir eğitim almayarak askerlik görevlerinden muaf tutulacaklar. Bankalar bedelliden yararlanmak isteyenler için bedelli askerlik kredi kampanyaları düzenlemeye başladı. Bedelli askerlik yapmak isteyenler için kredi imkanı sunan bankalardan biri olan Yapı Kredi cazip koşullarla kredi kullanma olanağı sunuyor. Yapı Kredi Bankası’nın bedelli askerlik uygulamasından faydalanmak isteyenler için sunduğu özel ihtiyaç kredisi kampanyası başladı.

Vatan hizmetini bedelli olarak gerçekleştirmek isteyenler için sunulan özel bedelli kredisi ile 30.000 TL’ye kadar kredi kullanılabilecek. Bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak isteyen askerlik yükümlüleri için sunulan kredi ile 60 aya varan vadelerde kredi kullanmak mümkün oluyor. Bedelli askerlik kredi kampanyasının aylık faiz oranı ise yüzde 1,49 olacak. Bedelii askerlik kredisi masrafsız kredi olarak kullanabilecek. Düşük faiz seçeneğinden yararlanmak isteyenler ise yüzde 0,59’dan başlayan faiz oranlarıyla düşük masraflı kredi seçeneğini tercih edebilecekler.

Bilindiği gibi bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak için 30 Bin TL tutarındaki bedelin devlete ödenmesi gerekiyor. Bu bedelin 15.000 TL’si peşin olarak ödeniyor. Kalan kısım için ise taksit uygulaması yapılabiliyor. Bu nedenle 30.000 liranın tamamı için kredi kullanmanın yanısıra dileyenler sadece peşinat için de kredi kullanabilecekler. Bu durumda 15.000 TL banka kredisi kullananlar hem devlete taksit öderken hem de 60 ay vadeli olarak banka kredisi taksidi ödeyebilecekler.

Tags : ,

0 thoughts on “Yapı Kredi Bankası Bedelli Askerlik İçin Kredi Veriyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Akbank Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik konusunun netlik kazanmasıyla birlikte bankalar da bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak isteyenler için çeşitli kredi fırsatları sağlamaya başladı. Bedelli...

Kapat