Garanti Bankası Emeklilere Cazip Faiz Oranları Uyguluyor

Emekli maaşını Garanti Bankası’na aktaran emekliler ne gibi avantajlar kazanıyorlar? Gerekli değişikliği yapıp emekli maaşlarını Garanti’den almaya başlayan emekliler uygun faiz oranlarından yararlanıyor. Bu cazip faiz oranları hem kredi kullanırken hem de vadeli mevduat hesabı açarken uygulanıyor.

Hangi sosyal güvenlik kuruluşu emeklisi maaşını Garanti’den almaya başlayabilir? SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklileri maaşlarını Garanti’ye taşıdıklarında kuyruklardan, sıra beklemekten kurtuluyorlar ve maaşlarını kolayca alarak emekliliğin keyfini çıkarıyorlar.

Kredi alırken emekli maaş müşterilerine hangi oranlar uygulanıyor? Maaşını Garanti’den alan emekliler destek, oto ve mortgage kredilerinde emeklilere özel çok avantajlı faiz seçeneklerinden yararlanıyorlar.

Faize para yatırmak isteyen tasarruf sahibi emeklilere hangi faiz oranları uygulanıyor? Maaşlarını Garanti Bankası’ndan alan emekliler faiz geliri elde etmek için vadeli tasarruf hesabı açtıklarında kendilerine 500 bin TL üzerine uygulanan yüksek faiz oranları uygulanıyor. Bankalar genellikle yüksek tutarlara daha fazla faiz verdiklerinden küçük tutarlar için de aynı yüksek faizi almak emekliler için büyük bir avantaj ve gelir artışı anlamına geliyor.

Banka değişikliği yapmak zor mu? Bu değişikliği kurum yapmıyor mu? Emeklinin kendisi bankasını değiştirebilir mi? Artık emekliler kendileri banka değiştirebiliyor ve maaşlarını Garanti’ye taşıyabiliyorlar. Bu çok basit ve kolay değişikliği yapmak için Garanti şubesine şubesine uğramak ya da e-devlet şifresiyle internet üzerinden banka değişikliğini yapmak yeterli oluyor.

Maaşını Garanti’ye taşıyan emekliler maaşlarını nereden alacaklar? Garanti Bankası aracılığıyla maaş alan emekliler maaşlarını Garanti şubelerinden ya da Garanti ATMleri olan Paramatik’lerden alabiliyorlar.

Emekli maaşını çekerken ATM’nin para çekme alt limitlerine takılma ihtimali var mı? Emekli maaşının tümünü alabilecek miyim yoksa bir kısmı bankada mı kalacak?
ATM’lerde emekliler için hazırlanan özel menü ile bakiyenin tamamının çekilebilme özelliği sunuluyor. Böylece para çekme alt tutar limitlerine yakalanmadan tüm emekli maaşını çekmek mümkün oluyor.

Emekli maaşını Garanti’ye taşıyınca bir vadesiz hesap açılacak. Bu hesap için yıllık işletim ücreti ödeniyor mu? Garanti emekli maaş hesaplarında hesap işletim ücreti muafiyeti var. Emekli maaşı ödenen hesaplardan yıllık ücret alınmıyor.

Tags : ,

0 thoughts on “Garanti Bankası Emeklilere Cazip Faiz Oranları Uyguluyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar ve Verilen Krediler

Kimler Bedelli Askerlikten Yararlanacak? Bedelli askerlikten 30 yaşından gün almış yükümlüler 30 bin lira bedel ödemek suretiyle yararlanabiliyor. Askerlik Kanunu'nda...

Kapat