Emekli Maaşı Banka Değiştirme Nasıl ve Nereden Yapılıyor Avantajları Neler

Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaşlarını aldıkları bankayı değiştirmeleri halinde pek çok avantajlardan yararlanıyorlar. Hemen hemen bütün bankalar emekli maaşı alanların maaşlarını kendi bankalarından almaya başlamaları koşuluyla büyük kolaylıklar ve imkanlar tanıyorlar.

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşıyanlara Ne Gibi İmkanlar Sunuluyor? Emekli maaşı banka değişikliği yapanlara uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkanları tanınıyor. Bunun yanısıra bankalar emekli maaşlarını kendi bankalarına taşıyanlara avans çekme olanakları sunuyorlar. Emekli maaşı taşıma işlemi gerçekleştirenlere genellikle yıllık hesap ücretinden muafiyet imkanı sunuluyor.

Emekli Maaşı Taşıma ve Banka Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılıyor? Bir bankadan diğer bankaya emekli maaşı taşıma ve maaş alınan bankayı değiştirme işlemi yapmak çok zor değil. Bu işlemi gerçekleştirmek banka kanalıyla ya da sigorta kanalıyla sağlanabiliyor. Banka yoluyla maaş taşıma işlemi yapmak isteyenlerin emekli maaşlarını taşımak istedikleri bankanın şubesine uğramaları yeterli oluyor. Sigorta müdürlükleri yoluyla banka değiştirme işlemi yapmak da mümkün. Sigorta müdürlükleri aracılığıyla banka değişikliği yapmak isteyenlerin bağlı oldukları Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor. Bu yolla SGK Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla emekli maaşı ödenen banka değişikliği yapılmış oluyor. SGK ve SGK’ya bağlı Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur web sitelerini ziyaret ederek maaş banka değişiklik işlemini yapmak mümkün.

Tags : , ,

19 thoughts on “Emekli Maaşı Banka Değiştirme Nasıl ve Nereden Yapılıyor Avantajları Neler”

 1. Maaşımı aldığım hatay/belen ziraat bankası şubesinden hatay/kırıkhan ziraat bankası şubesine taşımak istiyorum..

 2. BENMAAŞIMI.PTT.DEN.BANKAYADEĞİŞTİRMEKİSTİYORUM

 3. Merhaba, Kayseri Talas İlçesinin SGK Şubesine uğradım. Ancak Emekli Sandığından Emekli olanların maaşlarının başka bankaya nakillerini biz yapamıyoruz dediler. Ankara’da Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığına dilekçe yazman lazım dediler doğru mudur.

 4. Maaşımı Ziraat Bankasından Baska Bankaya Taşımak İstiyorum…
  Hep Bir Engelle Karşılaşıyorum Nedir Yani Bu Anlayamadım. Dilekçede Verdim Ziraat Bankasına. Ne zaman olur merak ediyorum

 5. Bugüne kadar Denizbank/Büyükada şb.sinden almakta olduğum 3 aylık emekli maaşımı gördüğüm lüzum üzerine Ağustos 2012’den itibaren tekrar T.C.Ziraatbankası Büyükada şubesinden almak istiyorum. Saygılarımla. Mustakime

 6. Emekli maasi hesabimi,Ziraat Bankasi Bayrampasa-Ist Sb’den Ziraat Bankasi Ulus Mahallesi-Ist Sbi’ne aktarmak istiyorum.
  E-Devlet’den yapacaksiniz dediler. E-Devlet sayfasinda SGK adi altinda boyle bir aktarmayi gerceklerstirecek kalem ben goremedim, hangisi acaba?

 7. halbank dan aldığımız emekli aylığını ptt den nasıl alabiliriz ?

 8. ARKADAŞLAR BU İŞLEMLERİ İNTERNETTEN YAPMAK İSTİYORSANIZ ÖNCE PTT DEN BİN TL VERİP DEVLET ŞİFRESİ ALIN VE HER TÜRLÜ İŞLERİNİZİ BURDAN YAPABİLİRSİNİZ KULLANMASINI BİLMİYORSANIZ BİLE BİR İNTERNETE GİDİP ORDAN YARDIM İSTEYEBİLİRSİNİZ.

 9. antalya kaş halk bankasından aldıgım emekli maaşımı antalya kaş vakıfbank tan almak istiyorum

 10. Merhaba,
  Adres ve Banka değişikliği güncellemesi için;
  Bulunduğunuz İl/İlçe’ye bağlı PTT’ye gidip, 1 TL karşılığı TC kimlik numaranıza tanımlanan E-Devlet kapısı şifresi ile E-Devlet kapısı üzerinden, Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetlerinden güncelleme yapabilmeniz mümkündür.

 11. ben yetim maaşı alıyorum 1 ay önce şube değişikliği yaptım. ne kadar sürede değişiklik gerçekleşiyor. yeni şubeden bize atm kartı veriliyor mu … lütfen bir yardım edin….

 12. emeklilerin allah yardımcısı olsun başka yardım isteyeceğimiz bir yer bir kurum veya kişi kalmadı emekliler ancak seçim zamanı hatırlanır sonra ne arayanı ne soranı olur mayıs 17 bugün haziran 21 garanti bankasıyla malum sorun yaşadım maaş naklimi istedim borcun var diyorlar akhisar şubesine gidiyorum biz bakmıyoruz merkez bakıyor diyorlar merkeze yazıyorum hayır şubenize müracaat edin müracaat ediyoruz kıredi çekerken sana iyi davranan satış temsilcileri müşteri temsilcileri birden değişiyor ellerinden gelse seni kapı dışarı edecekler ben maş naklimi bugüne kadar yapamadım yinede bankayla tüm ilişkilerimi kestim türkiyede tek banka kaldı deseler düşünürüm,

 13. edevlet sitesine sifrenizle giris yapin. en ustteki e-devlet hizmetler linikine tiklayin. cıkan sayfada asagıya dogru inin ve SGK yı bulun. SGK altında bankave adres degisikligi linkine tıklayin

 14. benim mayışım Zonguldak kdz eregli ziraat bankası şubesine gelmesi denizbanktan alınmasını istiyorum

 15. maaşımı halk bankası demet evler şubesinden alıyorum.Halk bankası YENİMAHALLE şubesinden almak istiyorum.

 16. Eşimden ogluma yetim maaşı var bu maaşı akbanka taşıdım ama tekrar pttden almak istyrm 8 yasında oldugu için e dewlet şifresi alamıyorum çalıştıgım için pttye gidemiyorumm yazılı bildirimle tekrar pttden alabilirmiyim maaşını yardımlarınız için teşekkürler

 17. EMEKLİ MAAŞIMI DENİZBANKTAN PETETEBANKA ALDIRMAK İSTİYRUM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
ING Bank Emekli Maaş Müşterilerine Tanınan Kolaylıklar ve Avantajlar

Maaşlarını ING Bank aracılığı ile çeken ING Bank müşterisi Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri pek çok avantaj sağlıyorlar. Bunlar...

Kapat