Denizbank Sanal Kart Nedir? Sanal Kart ile İnternet Üzerinden Güvenli Alışveriş

Denizbank Sanal Kart Nedir? Denizbank Sanal Kart ile İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapmak mümkün mü? DenizBank Sanal Kart neden internet için güvenli sayılıyor? Denizbank Sanal Kart mevcut Denibank kredi kartına bağlı olan bir ek kart. Denizbank Sanal Kart ile İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin güvenli olmasının temel sebebi kartın limitinin ana karta göre daha düşük tutulabilmesi.

Sanal Kart Nasıl Kullanılıyor? Limiti Nasıl Belirleniyor? Denizbank Sanal Kart’a herhangi bir limit tanımlanabiliyor. Tanımlanan limit asıl kart sahibi tarafından belirleniyor. Örneğin 10.000 TL limiti olan bir Denizbank kredi kartı bulunan kişi sanal kart aldığında bu kart için istediği bir limiti belirleyebiliyor. Diyelim ki internet üzerinden 500 TL’lik alışveriş yapmak isteyen biri karta 500 TL limit tanımladığında alışverişini gerçekleştirdiğinde 10.000 TL’lik limitini riske atmamış oluyor. Sanal kartın limiti sadece 500 TL olduğundan kredi kartından bunun üzerinde bir çekim yapılması mümkün olmuyor.

Sanal kartın kullanım limiti nedir? Sanal kart asıl karta bağlı olduğundan en fazla asıl kart limiti kadar limit tanımlanarak online alışveriş ya da ödemelerde kullanılabiliyor.

Denizbank Sanal Kart başvurusu nasıl yapılıyor? Sanal kart fiziki bir kart mı? Kurye ile mi gönderiliyor? Denizbank Kredi Kartı sahibi olanlar Denizbank’ın internet şubesi’ndeki Açık Deniz İnternet Bankacılığı’ni kullanarak sanal kartlarını hemen kullanmaya başlayabiliyorlar.

Sanal kart fiziksel bir kart değil, bu nedenle kart çıkarıldığı zaman herhangi bir kart basılıp adrese gönderilmiyor. Fiziki olarak sanal kart basılmıyor, sadece kart numarası ve geçerlilik tarihi kart sahbine bildiriliyor.

Sanal Kart iptal edilebiliyor mu? Denizbank Sanal Kart istenilen zaman iptal ettirilebiliyor ve iptalin ardından yenisi talep edilebiliyor.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Denizbank Sanal Kart Nedir? Sanal Kart ile İnternet Üzerinden Güvenli Alışveriş”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Denizbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? Alışveriş Güvenliği İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Denizbank Kredi Kartı şifresi nasıl alınır? Kredi katı şifresi için hangi telefon numarası aranmalı? Denizbank'ın kredi kartlarından birine sahip olanlar...

Kapat