Denizbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? Alışveriş Güvenliği İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Denizbank Kredi Kartı şifresi nasıl alınır? Kredi katı şifresi için hangi telefon numarası aranmalı? Denizbank’ın kredi kartlarından birine sahip olanlar kredi kartlarının şifresini 444 0 800 arayarak alabiliyorlar. Denizbank kredi kartları arasında Deniz Bonus Card, Miles & Bonus ve Sanal Kartlar var.

Kredi kartı şiresi nerelerde kullanılır? Ne işe yarar? Kredi kartlarının şifresi chip & PIN uygulaması kapsamında alışverişlerde, kredi kartlarıyla ATM’lerden yapılan nakit çekim gibi işlemlerde, online alışveriş ve ödeme işlemleri gibi alanlarda kullanılıyor.

Kredi kartı kullanırken imza gerekiyor mu? Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde sliplerin imzalanması dönemi sona erdiğinden artık imza gerekmiyor. Bunun yanısıra kredi kartı kullanılırken kimlik belgesi sorma uygulaması da sona erdi. Bu nedenle şifrenin gizliliği ve güvenliğine dikkat etmek çok önemli hale geldi. Kredi kartının kendisini kimseye vermemek ve şifresini kimseyle paylaşmamak gerekiyor. Şifreyi kart sahibinden öğrenen biri alışveriş yapabilir, nakit çekebilir ya da herhangi bri bankacılık işlemiyle kredi kartı limitini kullanabilir. Bu nedenle şifrenin paylaşılmaması ve şifrenin kartın üzerinde veya cüzdanda yazılı olarak bulundurulmaması gerekiyor.
.
Kredi karı şifresi seçerken nelere dikkat etmeli? Neden doğum tarihi ve sıralı rakamlardan oluşan şifre tehlikeli sayılıyor? Kredi kartının şifresinin doğum tarihinden oluşması halinde kart sahibini tanıyan ya da kimlik bilgilerine ulaşan herhangi biri kart şifresini kolaylıkla tahmin edilebilir. Ardarda gelen rakamlardan oluşan ardışık sıralı şifrelerin (örneğin 1234 gibi) kullanılması da tavsiye edilmiyor.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Denizbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? Alışveriş Güvenliği İçin Nelere Dikkat Etmeli?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Maaş Avans Hesabı Nedir? Limiti Ne Kadar? Kimler Kullanabilir?

Ziraat Maaş Avans Hesabı Nedir? Kimler Ziraat Maaş Avans Hesabı Kulanabilir? Maaşlarını Ziraat Bankası'na taşıyanlar diledikleri zaman avans çekebiliyorlar. Maaşlarını...

Kapat