Faizden ve Kurdan Kazandıran TL Euro Dolar Dönüşümlü Vadeli Hesap

‘TL’de olsam faizden kazansam, Dolar’a veya Euro’ya geçsem kur artışından kazansam’ diyenler için hem faizden, hem de kurdan kazandıran Finansbank Dönüşümlü Vadeli Hesap var. Finansbank Dönüşümlü Vadeli Mevduat Hesabı ile faizden ve kur artışından aynı hesap içinde kazanmak mümkün. Hem de vadesi bozulmadan. Finansbank Dönüşümlü Mevduat Hesabı ile istenilen döviz cinsleri arasında sınırsız sayıda ve istenilen zamanda dönüşüm yapılabiliyor.

Örneğin Türk Lirası ile hesap açarak TL vadeli mevduat faizi ile kazanç sağlanırken vade dolumunu beklemeden ve kazanılan faiz kaybedilmeden istenilen anda Amerikan Doları’na geçilebiliyor. Kur artışından yararlandıktan sonra yeniden TL’ye ya da istenilen herhangi bir para birimine dönülebiliyor. Türk Lirası, Dolar Euro, Sterlin, Japon Yeni veya İsviçre Frangı döviz cinslerinde hesap açabiliyor. Hesap açımı sırasında seçilmiş olan döviz cinsleri arasında istenilen zaman ve sınırsız sayıda dönüşüm yapılabiliyor.

Dönüşümlü Mevduat Hesabı açtırmanın ne avantajı var? Finansbank Dönüşümlü Vadeli Mevduat Hesabı ile hesabın vadesi bozulmadan döviz piyasalarındaki hareketlilikten yararlanmak mümkün oluyor. Bunun yanısıra vade başında belirlenen faiz oranları vade içinde para birimleri arasında geçiş işlemleri yaparken kaybedilmiyor. Böylece hem faizden hem kurdan kazanmak mümkün oluyor.

Finansbank Döüşümlü Vadeli Mevduat Hesabı’nın Özellikleri Nelerdir? Ne Kadar Vadeyle Açılır? Vade Bitiminde Otomatik Yenilenir mi? Finansbank Dönüşümlü Vadeli Mevduat Hesabı 21 gün ile 60 gün arasında herhangi bir vadede açılabiliyor. Vade sonunda hesap otomatik olarak yeniden aynı vade ile uzatılmıyor. Hesap sahibinin hesap vadesini kendisinin yenilemesi gerekiyor. Hesap açılışı seçilen tek bir para birimi ile yapılıyor ve hesap açılışında seçilen para birimleri arasında dönüşüm yapılabiliyor. Finansbank Dönüşümlü Vadeli Mevduat Hesabı’nın hesap açmak için gereken alt limiti standart vadeli mevduat hesabı ile aynı.

Hesap açılış tarihinde seçilen döviz cinsleri için faiz oranları belirleniyor ve vade sonuna kadar hesaptaki döviz tutarlarına o faiz oranları uygulanıyor. Her para birimi için günlük faiz hesaplaması yapılıyor. Hesap açılış komisyonu alınıyor ve vade sonunda (hesap erken kapanma olmaması durumunda) komisyon iade ediliyor.

Tags : , , , ,

One thought on “Faizden ve Kurdan Kazandıran TL Euro Dolar Dönüşümlü Vadeli Hesap”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu Şeker Bonus Card Nasıl Alınır

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılıyor? Şekerbank'ın kredi kartı olan Şeker Bonus'a Şekerbank şubelerinin yanısıra Şekerbank internet sitesinden de başvuru...

Kapat