Maximum Kart Üstü Kalsın ile Fon Alımı Tasarruf Sistemi

İş Bankası Maximum Kart sahiplerine yeni bir tasarruf imkanı sunuyor. Maximum özellikli kredi kartı sahipleri talimat vermeleri halinde kredi kartları ile yapacakları harcamaların küsüratlarını fon alarak değerlendirebiliyorlar. Harcamaların hangi tutara yuvarlanacağı müşterilerin tercihlerine göre belirleniyor. Alınan fonlar yatırım hesaplarına aktarılıyor ve Maximum Kart sahiplerinin tasarruf etmeleri sağlanıyor.

Üstü Kalsın sistemiyle fon alarak tassarruf etmeye başlamak için talimat vermek yeterli oluyor. Alışveriş yaparken para da biriktirebilen bir sistem. Kredi kartı hesap ekstresinde gerçekleştirilen Üstü Kalsın yuvarlama sistemiyle belirlenen tutara yukarı yuvarlanıyor. Örneğin ekstresinde 330 TL kredi kartı borcu gözüken bir kredi kartı sahibi 50 TL’lik rakamlara yuvarlama için talimat verdiyse borç tutarı 350 TL’ye yuvarlanıyor. 20 TL’lik yuvarlanan kısım ile müşteri adına fon alınarak müşterinin yatırım hesabına aktarılıyor. 100 TL’ye yuvarlama talimatı verildiyse kredi kartı ekstresindeki borç tutarı 400 TL’ye yuvarlanıyor. Bu durumda aradaki 70 TL ile son ödeme tarihinde fon alımı yapılıyor. Yuvarlama işlemleri hesap kesim tarihinde yapılarak kredi kartı ekstresine yansıtılıyor.

Bu şekilde her ay devam eden tasarruflarla oluşturulan fon tutarı istenilen an satılabiliyor ve nakte dönüştürülebiliyor. Üstü Kalsın yönteminden yararlanmak için Maximum Kart sahibi olmak ve İş Bankası’nda bir yatırım hesabı bulunmak yeterli oluyor. Üstü Kalsın talimatı internet şubesinden, telefon bankacılığı aracılığıyla ya da şubeden veriliebiliyor.

Tags : , , ,

0 thoughts on “Maximum Kart Üstü Kalsın ile Fon Alımı Tasarruf Sistemi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Bankası Vadeli Mevduat Faiz Oranları 1 Ay, 6 Ay, 1 Yıl

Ziraat Bankası'nda 1.000 TL'nin üzerindeki tasarruflar için vadeli mevduat hesabı açılabiliyor. 1.000 TL ile 5.000 TL arasındaki Türk Lirası vadeli...

Kapat