Kredi Kartı Yapılandırma Kart Borcunun Taksitlendirilmesi ve Devri

Kredi kartı yapılandırılması genellikle kredi kartı borcunun bulunduğu banka tarafından yapılan yeniden ödeme planı anlamında kullanılıyor. Kart borcu yapılandırmasıyla genellikle faiz oranlarında ve vadelerde değişikliğe gidiliyor ya da vadesi gelmiş kredi kartı alacakları için yeni bir vadeli ödeme planı çıkartılıyor. Ana para faizinin bir kısmından vazgeçilmesi gibi işlemler de kredi kartı borç yapılandırması kapsamına giren uygulamalardan biri.

Kredi kartı borç yapılandırması mevcut banka tarafından yapılmıyorsa internet üzerinde faaliyet gösteren finans ve borç verme kuruluşları tarafından kredi kartı borç yapılandırılması gerçekleştirilebiliyor. Sözkonusu kuruluşlar varolan banka borçlarını ödeyip sıfırlayarak müşteriye genellikle birkaç yıla yayılan taksit seçenekleriyle ödeme planları sunuyorlar. Bu kuruluşların yasallığı tartışma konusu edilse de genellikle banka kredi kartı faizlerinden daha düşük faiz maliyetleriyle borç yapılandırması imkanı sunuyorlar.

Kredi kartı borçlarını başka bir ödeme planıyla yeniden yapılandırmak isteyenlerin kart borçlarını başka bir bankaya transfer etmeleri de mümkün. Bankalar arasındaki borç transferi işleminde genellikle kredi kartı borcu diğer bankanın kredi kartına aktarılıyor. Bazı seçenekler de ise mevcut kredi kartı borcunu kapatmak için ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunuluyor. Kredi kartı borcunu ödeyip sıfırlayan yeni banka borcu taksitlendirerek yeni bir borç ödeme planı sunuyor.

Tags : , , ,

2 thoughts on “Kredi Kartı Yapılandırma Kart Borcunun Taksitlendirilmesi ve Devri”

  1. merhabalar iş bank kredi kartına 6000 tl borcum var 12 ay taksitlendirirsek ne kadar faizi olur bilgi

  2. bankaya gittim taksitlendirildiğinde sicil de bozuluyormus, bu kreditaksitlendir com olan siteyi ararken buldum 12 taksite böldüler faiz de ödemedim bi şans

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Yunan Adaları Turları Ege Gemi Turları Yurtdışı Destinasyonlar

Gemi ile Yunan adaları turları ömür boyu unutulmayacak bir Ege tatil ve gezi turu deneyimi yaşatıyor. Vizesiz tur imkanları da...

Kapat