1 3 6 Ay Dönemsel Faiz Ödemeli Mevduat Hesabı Şekerbank’ta

TL, USD ve Euro cinsinden olan tasarruflar için vadesi en az 1 yıl olmak üzere dönemsel ödemeli vadeli mevduat hesabı açanlar avantajlı koşullardan yararlanıyorlar. Şekerbank Dönemsel Faiz Ödemeli Mevduat Hesabı 1,3,6 ayda bir ödemeli olarak açılabiliyor. Hesap mudileri faiz şeklini de kendileri belirliyorlar ve Sabit Faiz ya da Değişken Faiz uygulamasını tercih edebiliyorlar.

Sabit Faizli Dönemsel Ödemeli Mevduat hesabı açtıranlar ileride ortaya çıkacak faiz değişikliklerinden etkilenmiyorlar. Tüm vade boyunca hesap açılış tarihindeki faiz oranı geçerli oluyor. Muhtemel faiz düşüşlerinden etkilenmeyen hesap sahipleri faiz gelirleri belli olduğundan harcama ve yatırım programlarını daha kolaylıkla yapabiliyorlar. Faiz gelirlerini istedinilen bir hesaba yönlendirerek otomatik ve düzenli ödemeleri faiz geliri ile gerçekleştirmek mümkün oluyor. 1 yıl ile 5 yıl arasındaki vadelerde açılabilen Sabit Faizli Dönemsel Ödemeli Mevduat hesabı faizleri isteğe göre 1, 3 ya da 6 ayda bir ödenebiliyor.

Şekerbank Değişken Faizli Dönemsel Ödemeli Mevduat hesaplarına piyasa koşullarına göre değişen faiz oranları uygulanıyor. Her faiz döneminde hesaba uygulanan faiz oranları güncelleniyor. Değişken Faizli Dönemsel Ödemeli Mevduat hesabını tercih edenler vade süresi içindeki muhtemel faiz artışlarından yararlanıyorlar. Değişken Faizli Dönemsel Ödemeli Mevduat hesapları da 1 yıl ile 5 yıl arasındaki vadelerde açılabiliyor ve 1, 3, 6 ay gibi dönemlerde faiz ödemesi tercih ediliebiliyor.

Tags : ,

0 thoughts on “1 3 6 Ay Dönemsel Faiz Ödemeli Mevduat Hesabı Şekerbank’ta”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Emekli Maaşını Şekerbank’tan Çekenlere Özel Avantajlar

Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı'ndan emekli olanlar maaşların Şekerbank banka kartıyla Şekerbank ATM’lerinden ve şubelerilerinden kolaylıkla...

Kapat