Akbank Mortgage Kredisi Borç Transferi Ev Kredisi Aktarımı

Herhangi bir bankadan konut kredisi kullanarak ev satın almış olanlar Akbank’ın Mortgage Transfer Kredisi ile borçlarını Akbank’a aktarabiliyorlar. Akbank’a aktarılan ev kredisi borçları daha uygun faiz oranları ve daha uzun vadelerde yeniden yapılandırılarak ödenebiliyor. Böylelikle konut kredisinin toplam maaliyeti içerisnde önemli bir tasarruf yapma imkanı doğmuş oluyor.

Hangi bankaların konut kredisi Akbank’a transfer edilebilir diye sorulursa herhangi bir Türk bankasından alınan tüm konut / ev / mortgage kredilerinin Akbank’a transferi mümkün. Bunun için yapılması gereken sadece Akbank’a konut kredisi transferi başvurusunda bulunarak diğer bankadaki borcun Akbank tarafından kapatılmasını sağlamak. Diğer bankadaki kredi borcu Akbank tarafından ödenerek sıfırlanıyor.

Akbank’a aktarılan konut kredisi borcu daha uygun ödeme planlarıyla yeni bir ödeme yapısına sokuluyor. Yeni ödeme planı diğer bankadaki faiz, masraf ve vadelerin daha elverişsiz olması durumunda kredi borçlusu çok büyük bir avantaj sağlayabiliyor. Yeni ödeme planı daha az toplam ödeme, daha uzun vade ve daha uygun faiz oranı veya masraf miktarı gibi olanaklar getirebiliyor.

Akbank konut kredisi kapsamında şehir içinde ya da dışında bulunan apartman katı, bahçeli ev, yazlık, dükkân, mağaza, büro için 120 aya varan vadelerle kredi kullanılabiliyor.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Akbank Mortgage Kredisi Borç Transferi Ev Kredisi Aktarımı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Brandium Ataşehir Residence Tower AVM Prestijli Konut Projesi

Brandium Ataşehir içerdiği Brandium Residence, Brandium Tower ve Brandium AVM ile İstanbul'un yeni cazibe merkezinde modern bir ortamda yepyeni bir...

Kapat