Ziraat Bankası Kredi Koşulları Tüketici İhtiyaç Kredisi Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası 36 aya varan vadelerde bireysel tüketici kredisi kullandırıyor. 18 yaşından büyük olan ve gelirini belgeleyen herkes Ziraat Bankası ihtiyaç kredileri için başvuruda bulunabiliyor. Kredi kullananlara kredi vadesi süresince hayat sigortası yapılıyor.

Ziraat Bankası’ndan tüketici kredisi kullanmak için bireysel kredi başvuru formunun doldurulması, nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet belgelerinden birinin aslının ve fotokopisinin bankaya sunulması gerekiyor. Başvuru sırasında muhardan alınacak yerleşim belgesinin ya da son aylara ait elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi adrese bağlı bir abonelikten alınan faturanın başvuru belgeleri arasına eklenmesi gerekiyor.

Kredi başvurusu yapmak ve kredi kullanabilmek için geliri kanıtlayan bir belgenin bankaya ulaştırılması gerekiyor. Maaşlı çalışanlar için maaş ücret bordrosu, emekliler için emekli gelirini gösteren emekli banka hesap cüzdanı gibi bir belge, serbest meslek çalışanları için vergi levhası gelir belgeleri arasında yer alıyor. Emeklilerin SGK kimlik belgesi aslı ve fotokopisini bankaya sunması gerekiyor. Serbest meslek mensuplarının bağlı oldukları odadan alacakları üyelik belgesi de gerekli belgeler arasında. Gelir olarak gayrimenkul kira geliri ya da banka mevduat geliri gibi gelirlerin gösterilmesi de mümkün oluyor.

Ziraat Bankası kredi başvuruları şubelerden yapılabileceği gibi Zirat Bankası internet sitesinden, Müşteri İletişim Merkezi’nden, cep telefonundan, internet şubesinden, ATMlerden de tüketici kredisi ön başvurusu yapılabiliyor.

Tags : , , , ,

One thought on “Ziraat Bankası Kredi Koşulları Tüketici İhtiyaç Kredisi Gerekli Belgeler”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı Gerekli Belgeler

Vadesiz hesapta para olmasa bile para çekilebilen ve düzenli ödemelerin gerçekleştirilebildiği hesap türü olan Kredili Mevduat Hesabı Ziraat Bankası müşterilerine...

Kapat