Akbank Peşinatsız % 100 Konut Kredisi Peşin Ödemesiz Ev Kredisi Mortgage

Bankalar yasal zorunluluk gereği satın alınacak konutun ekspertiz değerinin yüzde 75’ine kadar konut kredisi kullandırıyorlar. Bu durumda ev sahibi olmak için banka kredisi kullanmak isteyenler evin satış değerinin yüzde 25’ini peşinat olarak kendileri ödemek durumunda kalıyorlar.

Yüzde 25 peşinat ödemek istemeyenler ya da yeterli birikimi olmayanlar için Akbank yeni bir mortgage modeli sunuyor. Kendilerine, ailelerine ya da 3. şahsa ait bir konut için ipotek yaptıranlar satın alacakları konutun ekspertiz değerinin % 100’üne kadar mortgage kredisi kullanabiliyorlar.

Satın alınacak evle birlikte teminat gösterilen diğer tşınmaz üzerine de ipotek konulmasıyla satın alınacak evin değerinin tamamına kadar konut kredisi kullanmak mümkün oluyor. ‘Peşinatsız Mortgage’ ile kendinize, ailenize ya da 3. bir şahsa ait ikinci bir konut ipoteği ile birlikte satın alacağınız evin %100’üne kadar konut kredisi kullanabiliyorsunuz.

Sabit faizli olan ‘Peşinatsız Mortgage’ kredi ürünü satın alınacak evin ekspertiz değerinin tamamına kadar konut kredisi kullanmak mümkün. Bu durumda satın alınacak ev için bir peşinat ödemek zorunluluğu ortadan kalkıyor. Uygun koşullarda ve fiyatlarda bir ev bulanlar, ancak peşinatları olmadığı için fırsatı kaçırmak durumunda olanlar için ‘Akbank Peşinatsız Mortgage’ ideal bir çözüm oluşturuyor. Akbank’ın ‘peşinatsız’ mortgage modeli yeni evlenenler, yeni işe başlayanlar için de ev sahibi olma fırsatı yaratıyor.

Tags : , , , , , , , , , , ,

22 thoughts on “Akbank Peşinatsız % 100 Konut Kredisi Peşin Ödemesiz Ev Kredisi Mortgage”

 1. kipta evlerinde oturuyorum oturduğum daireyi satın almak istiyorum ne yapmam lazım

 2. Hangi keriz yırtına didine aldığı evine ipotek koydurur. Dünya üstünde varmıymış böyle bi enayi.

 3. Daha neler aldığın eve zaten ipotek koyuyor birde kendi evinimi ipotek ettireceksin bunlarda insanları resmen keriz yerine koyuyorlar.

 4. adamın evi olsa zaten ikinci evi taksitle almaz peşin alır

 5. Merhaba. Sevgili Akbank Yöneticileri, peşinatsız konut kredisi vermeniz gayet insani, çağdaş (Japonya,Amerika ve diğer gelişmiş bazı Avrupa Ülkeleri gibi..) ve umut verici ancak,başka bir evi ipotek ettirme koşulunuz ise maalesef; resmen siz kirada oturmaya devam edip, birikiminizi de rantal ev sahiplerine her ay haraç gibi vermeye devam edin manasını taşımakta olup, mantık ve medeniyete aykırıdır. Kısacası kapital sistem, mütevazi işçi ve memur kesimine gene ev sahibi olamayın demek istemektedir, aba altından? Neden!? Saygılarımla. Mihmandar, necat metinyurt

 6. sayın akbank yöneticileri,
  insan oturmak için kiradan kurtulmak için ev alacaksa, ve de birikimi yoksa nasıl ikinci bir evi ipotek göstersin. zaten diğer bankalar yüzde yetmişbeşini veriyor geri kalan yüzde yirmibeş çok bir meblağ değil ki başka bir evin ipoteği fazla gelmez mi. mesela, 100.000 liralık bir eve 75.000 veriyorsa 25.000 lirasını tüketici veriyor. tamamını verse ne olur zaten eksperler alınacak evin değerinden aşağı bir fiyat belirliyor kanımca. bence peşinatsız kredi veriyor olmanız bu durumda kimsenin işine yaramaz.

 7. Öncelikle AKBANK’ı böyle bir uygulama yaptığı için kutluyorum , burda bilgi sahibi olmadan konuya yorum yapıp, ev almak isteyen insanları korkutan arkadaşları kınıyorum !!!

  Burda size ikinci bir ev alın denmiyor , bir yakınınız (Anne, baba, kardeş, kuzen) size para yardımı yapamayabilir ama evini ipotek gösterip size yardımcı olabilir. Bu borç ödenmediğinde o eve de ipotek koymak demek değil . Şöyle ki 100.000 TL’lik bir ev alınacak , kredi ile 140.000 Tl olur. (örnek 10 yıl vade) Sizin almak istediğiniz evin ekspertiz değeri zaten 80.000 TL dir (140.000 – 80.000 = 60.000). Banka bu 60.000 TL sini garantiye alıyor . Birikimi olmayanlar, birikim yapamayanlar, sürekli kira parası zaten ödeyecekler AKBANK size ev sahibine vereceğiniz kira parası ile sizi ev sahibi yapmaya çalışıyor … İkinci bir evi de ipotek göstertip kendi parasını korumaya çalışmasına saygı göstermek gerek.
  saygılarımla,
  İlhan KAYA
  Gayrimenkul Yatırım danışmanı

 8. Sayın İlhan Kaya konuyla ilgili sorum olacak:
  İkinci evi ipotek gösterdikten sonra ödemeler 60 lirayı bulunca ipoteği kaldırıp ödemelerimizi ipotek gösterebilir miyiz acaba.

 9. bu ikinci ipotek %25 lik fazladan çekilen kredinin faiziyle ödenmesi halinde kalkıyor mu , yoksa bütün borç bitince mi, çünkü 10 yıl uzun bir zaman

 10. uzun lafın kısası bütün bankalara al birini koy çuvala salla salla vur duvara hepsi aynı

 11. bende bısey soylemek ıstıyorum ıkıncı bır evı olmayan ne yapacak yada gosteremeyen ne yapacak kredı verılmeyecekmı

 12. akbank tan kesinlikle kredi almayin 630 tl expertiz ucreti alip sonra krediniz onaylanmadi diyorlar bilginize

 13. çok saçma 2. evi nerden bulucam yada kim evine ipotek koydurur bu zamanda …

 14. anlamadığım kısımlar şunlar ben 250 binlik ev alacağım bunun % 25 kısmı 62.500 ediyor aileme ait evi ipotek ettireceğim ama evin ekspertiz değeri 90 bin çıkarsa nasıl olacak o ipotek edilen evin ekspertiz değerine göre ne kadar kredi çekebilecek 62.500 tl’nin hepsine mi yoksa o evinde fiyatının % 25 ine göre mi çekeceğiz bu konuya açıklık getirir misiniz yoksa öylede alınamayacak.
  farklı bir sorum da 250 binlik evi aldığımda 62.500 ile ipotek ettiğim evi 10 yıl mı ödeyeceğim yoksa önce onu ödeyip ipoteği kaldırdıktan sonra kendi evimi mi ödeyeceğim eğer 10 yılsa o iş yaş adam evin 10 yıl sattırmayacak mı bunu öğrenmek istiyorum saygılar.

 15. burhan biz tc vatandaşı özelikle yoksul kesim olarak bankalara köle edinmek isteniyoruz bana kalırsa biz ev sahibi olmayalım dış guclere paramızı yedirmeyelim

 16. benim evim de yok paramda ben nasıl ev alıcam neyi ipotek gostericem…hem iyi hem de kötü yardımcı olursanız sevinirim

 17. İnsanın kendi babası bile dairesine ipotek koydurmaz uygulama teoride güzel pratikte Türkiye’de geçersiz olur .

 18. Sabunu koydum legene gor. Basina ne gele ya bu ulkenin vatandasi olupda disardan gelen multecilerin sahip oldugu haklari alamiyosam banka beni bellese ne olur bellemese ne olur yahudi ticareti. Yapiyolar bunlar sozde fakiri dusunuyolar evet dusunuyolar nasil on yil kendimize sadik bir sekilde calistirip her seyin alacagiz diye cok dusunuyolar ulan para babalari burdan allahima yalvariyorum etinizi it belinizi bit yesin tok yediğiniz bayram gunu olsun inşallah amin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Akbank Konut Kredisi Transferi Sabit Ödemeli Azalan Ana Para Borcu ile

Akbank başka bankalarda bulunan konut kredisi borçları için borç transferi imkanı sunuyor. Akbank'a konut kredisi borçlarını aktaranlar daha uygun koşullarla...

Kapat