Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Faiz Oranı ve İstenen Belgeler

Ziraat Bankası her türlü eğitim harcamalarının finansmanında kullanabilecek Eğitim Kredisi imkanı sunuyor. Ziraat Bankası’nın eğitim kredisi 24 aya kadar vade ile alınabiliyor. Aylık 1.30 faiz oranıyla kullanlılabilecek Ziraat Bankası Eğitim Kredisi bireysel kredi ürünleri arasında sunuluyor.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi’nden faydalananlara kredi vadesi boyunca müşteriye hayat sigortası yaptırılıyor. Ziraat Bankası’nın bireysel kredi ürünlerinden yararlanmak için yapılacak başvurularda şu belgeler isteniyor:

Bireysel Kredi / Kredili Mevduat Hesabı Başvuru Formunun doldurulması
Kredi başvuru sahibinin Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı / Sürücü belges i/ Pasaport aslı ve fotokopisi)
İkametgah Belgesi veya son döneme ait Su / Elektrik / Doğalgaz / Telekom Faturası
Serbest Meslek Mensubu ise Bağlı Oldukları Odadan Alınan Üyelik Belgesi
Emekli ise Sosyal Güvenlik Kuruluşu Kimlik Belgesi aslı ve fotokopisi
Başvuru sahibinin gelir düzeyini gösterir belge (Onaylı Maaş / ücret Bordrosu, Emekli aylık tutarını gösterir belge, vergi levhası gibi)

Eğitim kredisi için bu belgelere ek olarak okulun banka hesabının yer aldığı fatura ve okul kesin kayıt belgesi talep ediliyor.

Örnek olarak Ziraat Bankası’ndan 12 ay vadeli 5.000 TL eğitim kredisi kullananlar aylık 458 TL taksit ödüyorlar. 24 ay vadel ile 5.000 TL eğitim kredisi kullanların ödeyecekleri aylık taksit ise 249 TL oluyor. 10.000 TL kredinin 24 ay vade ile kullanılması halinde geri ödenecek aylık taksit tutarı 498 TL, 12 ay vade ile kullanılması halinde ise 916 TL.

Tags : , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Ücretsiz Kredi Kartı Yıllık Aidatsız Kredi Kartı Halkbank’tan Emeklilere

Halk Bankası emekli müşterilerine aidat ücreti olmayan kredi kartı veriyor. Halkbank'tan kredi kartı alan emekliler yıllık kart ücreti ya da...

Kapat