Şekerbank Kiraya Son Ev Kredisi Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapıyor

Şekerbank 360 ay vadeli ‘kira öder gibi ev sahibi yapan’ konut kredisini hayata geçirdi. 30 yıl vadeli kredinin faiz oranları da oldukça düşük. Şekerbank Kiraya Son Konut Kredisi kullananlar 360 ay yani tam 30 yıllık vadede aylık % 0.94 faiz oranıyla mortgage kullanma imkanına kavuşuyor.

Şekerbank’ın herkesi ev sahibi yapacak yeni konut kredisinin en az kullanım miktarı 10.000 TL. Kredinin maksimum tutarı da oldukça yüksek bir rakam olarak belirlenmiş. Şekerbank’ın ev sahibi yapan yeni kredisiyle tam 450.000 TL’ye kadar konut kredisi kullanmak mümkün.

Şekerbank’ın rüya gibi konut kredisi istenilen herhangi bir vadede kullanılabiliyor. Örneğin 360 ay kredi yerine 120 ay konut kredisini tercih edenler % 0.93 faiz oranıyla kredi kullanıyorlar. 240 ay vadeli yani 20 yılllık kredi kullananların aylık geri ödemelerinde uygulanan faiz oranı ise % 0.94.

Kat irtifakı veya kat mülkiyeti özelliğine sahip, belediye sınırları içinde bulunan konutlar için çekilebilen kredinin kullanılması için konutun yüzde yüz tamamlanmış olması gerekiyor. Eşit taksitli ve esnek ödeme seçeneği bulunan Şekerbank Kiraya Son Konut Kredisi ile konutun değerinin maksimum yüzde 75’i kredilendiriliyor.

18 ile 65 yaş aralığındaki kişiler Şekerbank Kiraya Son Konut Kredisi kullanabiliyor. Krediyi kullananın yaşı ile kredi vadesinin toplamının maksimum 75 olması gerekiyor. Krediyi kullanmak için ekspertiz yapılması ve zorunlu sigortalar ile hayat sigortasının gerçekleştirilmesi gerekiyor. Satın alınacak konutun üzerine 1.dereceden ipotek tesis ediliyor.

Tags : , , , , , , , ,

One thought on “Şekerbank Kiraya Son Ev Kredisi Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapıyor”

  1. ben konut kıredisi kulamak istesem 100.000 bin gibi bir mebla gibi düşünsek. bu meblaya nakadar para toplamda 20 yıl ile 30 yıl hesaplasanız.ben ona göre bir düşünsem. benim gelirim yalaşık olarak 2.000 gibi bana bir hesap çıkarsanız. teşekür.

Comments are closed.

Önceki yazıyı okuyun:
Şekerbank 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veriyor Ev Sahibi Olmak Hayal Değil

Şekerbank Türkiye'de bir ilke imza atarak 30 yıl vadeli konut kredisi kullandırıyor. Şekerbank, iştiraki olan Şeker Finans aracılığıyla kullandurdığı ev...

Kapat