Halk Bankası Konut Kredisi Transferi Ev Kredisi Aktarımı

Başka bir bankadan konut kredisi kullananlar ancak yüksek faiz ve uygun olmayan ödeme koşulları nedeniyle sıkıntı yaşayanlar için Halk Bankası çözüm getiriyor. Başka bankalardaki ev kredilerini Halk Bankası’na aktaranlar düşük faizle ve uygun aylık taksitlerle geri ödeme yapma şansına kavuşuyorlar.

Halkbank’ın Transfer Konut Kredisi ile kişiye özel ve ödeme gücüne göre ayarlanmış faiz ve vadelerle kredi transferi gerçekleştirmek mümkün. Konut kredilerini Halkbank’a transfer edenler sıkıntı yaşamadan rahat rahat geri ödüyorlar.

Halk Bankası Transfer Konut Kredisi Nedir?

Başka bir bankadan kullanılmış konut kredilerini tasfiye etmek amacıyla, Halk Bankası’ndan kullandırılan refinansman amaçlı konut kredileri Transfer Konut Kredisi olarak adlandırılıyor. Bu kredi ile diğer bankadaki konut kredisi ödenip kapatılarak sıfırlanıyor ve Halkbank’a aktarılan kredi borçu yeniden yapılandırılıyor ve yeniden finanse ediliyor.

120 ay vade ile konut kredisi transferi gerçekleştirildiğinde aylık faiz oranı yüzde 0.95 olarak uygulanıyor. 60 ay vadeli konut kredisi transferinde faiz oranı ise aylık yüzde 0.92. 100.000 TL konut kredisi refinansmanı için kredi tahsis ücreti 2.000 TL, ekspertiz ücreti 500 TL, sigorta bedeli 376 TL.

Halk Bankası Transfer Konut Kredisi’nden diğer bankadan kalan borcu yazılı olarak temin ederek Halk Bankası’na ibraz eden gerçek kişiler yararlanabiliyorlar. Satın alınan konut üzerine birinci dereceden ipotek alınıyor. Gerekli durumlarda en az bir kefil istenebiliyor.

Tags : , , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Halk Bankası 120 Ay Vadeli Düşük Faizli Konut Kredisi

Halkbank Bahar Tarifesi Konut Kredisi kampanyasıyla 120 aya varan vadelerle ve uygun ödeme koşullarıyla konut kredisi imkanı sunuyor. Türkiye Halk...

Kapat