Yapı Kredi Ev Sahiplerine % 100 Konut Kredisi Kullandırıyor

Bankalar mortage konut kredilerinde satın alınacak konutun yüzde 75’ine kadar konut kredisi kullandırabiliyorlar. Ancak bir ev sahibi olanlar ve yeni bir ev daha almak isteyenler için şimdi % 100’e kadar konut kredisi kullanmak mümkün. Yapı Kredi Bankası satın alınmak istenen evin değerinin tamamına kadar konut kredisi kullandırıyor. Bunun için mevcut evi teminat göstermek yeterli oluyor. Kullanılabilecek en fazla kredi miktarı ise iki evin toplam ekspertiz değerinin %75’ine kadar olabiliyor.

Yapı Kredi Bankası’ndan 120 aya kadar konut kredisi kullanılabiliyor. 60 ay vadede kredi faiz oranı % 0,99, 120 ay vadede ise % 1,09. Yapı Kredi Bankası’nda ayrıca İndirimli Konut Kredisi seçeneği de var. Yapı Kredi Bankası web sitesinde her türlü soruya yanıt almak için canlı chat imkanı var. Bunun yanısıra şubeye gitmeye gerek kalmadan Mortgage Bilirkişilerinden internet üzerinden randevu almak mümkün. Randevu aldıktan sonra Yapı Kredi’nin uzman Mortgage Bilirkişisi ziyarete gelerek gerekli her türlü konuda kredi kullanmak isteyenleri bilgilendiriyor.

Yapı Kredi Bankası Mortgage başvuruları için istenen belgeler ise şunlar:

Satın alınması düşünülen konutun tapusu fotokopisi
Kredi Kullanacak kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi
Kredi Kullanacak kişinin gelir belgesi
Gelir belgesi olarak ücretlilerden son aya ait maaş bordrosu ve fotokopisi, serbest meslek sahiplerinden son vergi levhası ve fotokopisi, emeklilerden maaş cüzdanlarının fotokopisi isteniyor. Bunlar dışında gelir gösterenlerden ya da bu üç grup için varsa tapu fotokopileri, kira kontratları ve diğer gelir belgeleri isteniyor.
Son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi veya son 3 ay içerisinde kredi kullanacak kişi adına düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası aslı / fotokopisi.

Tags : , , , , , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Akbank 0 Km Araç İçin % 80’e Kadar Taşıt Kredisi Veriyor

Akbank Taşıt Kredisi ile uygun koşullarda kredi kullanarak araç sahibi olmak mümkün. 18 yaşından büyük olan, risk ve istihbaratında herhangi...

Kapat