Halkbank Masrafsız Konut Kredisi Transferi Mortgage Kredileri

Halkbank diğer bankalardan konut kredisi kullanılmış olan ve maaşlarını Halk Bankası’ndan alan Emekli ve Bordro24 müşterilerileri ile tüm kamu çalışanlarından konut kredilerini transfer etmek isteyenlere masrafsız konut kredisi transferi imkanı sunuyor. Halk Bankası’nın sunduğu bu imkanla konut kredilerini Halkbank’a transfer edenler 120 ay vadeyle, daha uygun faiz ve ödeme koşullarıyla kredilerini yeniden yapılandırmış oluyorlar.

Halkbank Konut Kredisi transferi ile örnek olarak 100.000 TL konut kredisi transferi yapmak isteyenler 61 – 120 ay vadelerde aylık %0.85 faiz oranıyla borçlarını yeniden yapılandırıyorlar. Faiz oranı vade kısaldıkça düşüyor, 37-60 ay vadelerde aylık faiz oranı %0,82, 36 aya kadar olan vadelerde ise oran %0,80. Halkbank’a Konut Kredisi transferi işlemi gerçekleştirenler 350 TL ekspertiz ücreti ve kullandırılan krediye göre değişen ortalama 376 TL sigorta bedeli ödüyorlar.

Halk Bankası’nın Ev Kredisi Dost Konut Kredisi için başvurularda bankaca istenen belgeler ise şunlar:

Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı)
İkametgah belgesi veya son aya ait ödenmiş elektrik, su vb. faturası
Gelir Belgesi

Halk Bankası’nın Mortgage Kredisi seçenekleri ve Mortgage Transferi Kredisi imkanıyla yeni ev sahibi olmak ya da ev kredisini daha uygun koşullarla ödemek hayal değil.

Tags : , , , , , , , , , ,

One thought on “Halkbank Masrafsız Konut Kredisi Transferi Mortgage Kredileri”

  1. 2009 yılı nisan ayında garanti bankasından 35000 TL.- morgate konut kredisi aldım 120 ay vade ile aylık 540 Aylık ödemem var Halkbankasından hem kendim maaş alıyorum hem de eşimden dolayı dul maaşı alıyorum ödemelerimi daha kolay yapabilmek ve takip edebilmek için kredimi masrafsız olarak bankanıza transfer etmek istiyorum. Konuyla ilgili bilgi alabilirsem sevineceğim. teşekkürler.

Comments are closed.

Önceki yazıyı okuyun:
Akbank Eğitim Kredisi Koşulları ve İstenen Belgeler

Akbank 60 aya varan vadelerle aylık % 1,59 faiz oranıyla sunduğu eğitim kredisi imkanı ile eğitim ihtiyaçlarına destek veriyor. Akbank...

Kapat