Taşıt Kredisi Nasıl Alınır Banka Kredi Başvurusu

Banka araç kredisi almak çok uzun bir prosedür gerektirmiyor. Tüm bankalar müşterileri olsun olmasın herkese taşıt kredisi verme yarışı içindeler.

Taşıt kredisine başvurmak için çok fazla belge gerekmiyor. Nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ya da son aylara ait doğalgaz, telefon gibi bir abonelik hizmetinin faturası, gelir belgesi, 0 km araç için kredi alınacaksa proforma fatura, 2. el araç için kredi alınacaksa aracın ruhsatı ve aracın sahibiyle yapılan noterlikten düzenmlenmiş satış vaadi sözleşmesi taşıt kredisi için istenilen belgeler. Gelir belgesi olarak maaşlı çalışıyorsa bordro ya da maaş yazısı, serbest çalışanlar için gelir levhası fotokopisi, menkul ya da gayrimenkul gelirini göstermek isteyenler için gelirin oluştuğu banka hesap cüzdanı, tapu ve kira kontratı gibi belgeler isteniyor.

Belgelerle bankalara başvuranlar genellikle 60 aya kadar vadelerde taşıt kredisi kullanabiliyorlar. Kredi faizleri vadeye ve aracın ticari olup olmamasına, aracın türüne ve 0 km ya da 2. el oluşuna göre değişiyor. 2. el araçlarda genellikle 5 yaşa kadar kredi kullandırılıyor ve kredi vadeleri genellikle 0 km araçlardan daha az olabiliyor.

Banka taşıt kredisi başvuruları birkaç içinde sonuçlandırılabiliyor. Bankanın anlaşmalı olduğu otomobil markaları ve galeriler varsa daha uygun koşullarla taşıt kredisi kullandırılabiliyor. Taşıt kredilerinde genellikle kefil şartı aranmıyor.

Tags : , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Vadeleri Nasıl

İş Bankası diğer tüm bireysel kredilerde olduğu gibi Taşıt Kredisi Kampanyası düşük faizli bireysel kredi kullandımayı sürdürüyor. Taşıt kredisi kullanmak...

Kapat