HSBC Kredili Mevduat Hesabı Hesapta Para Yokken Ödeme Yapma

HSBC Bank vadesiz hesapta yeterli para olmayan durumlarda “Kredili Mevduat Hesabı” ile, günlük nakit ihtiyaçlarında ve ödemelerde müşterilerine destek oluyor. Bunun için TL vadesiz mevduat hesabına tanımlı Kredili Mevduat Hesabı oluşturmak yeterli oluyor. Kredili Mevduat Hesabı limitinden HSBC Debit Card kullanılarak nakit çekilebiliyor ya da harcama yapılabiliyor.

Kredili Mevduat Hesabının avantajlarından biri de otomatik fatura, kredi kartı ve düzenli ödemelerde kolaylık sağlaması. Fatura, kredi kartı ya da diğer düzenli ödemelerin son ödeme tarihlerinde hesapta para olmasa bile, Kredili Mevduat Hesabı limiti kullanılarak ödemeler zamanında gerçekleştirilebiliyor.

Kredili Mevduat Hesabı’ndan kullanılan kredi tutarı, vadesiz hesaba para yatırıldığında, gün sonundaki hesap bakiyesinden otomatik olarak ödeniyor.

Kullanılan kredinin faizi, kredi kullanım tutarı ve kredi kullanım süresi üzerinden günlük olarak hesaplanıyor. Her ay, bir önceki ay içinde KMH’ınızdan kullanılan anaparaya işlemiş olan vergi, fon dahil toplam faiz tutarı ve posta ile gönderilen ekstreler için ekstre ücreti “minimum ödeme tutarı” olarak belirleniyor ve yapılan ödeme sonrası hesaptan otomatik olarak tahsil ediliyor.

Kredili Mevduat Hesabı limiti dahilinde, hesapta para olmasa bile; HSBC Debit Card’ınız ile tüm banka ATM’lerinden para çekebiliyor, mağazalardaki POS makinelerinden alışveriş yapılabiliyor. Ayrıca HSBC Kredi Kartı’na bağlı bir vadesiz mevduat hesabı varsa, yurt içinde HSBC Bank ATM’lerinden vadesiz hesapta bulunan kullanılabilir bakiyeye ulaşarak para çekilebiliyor.

Tags : , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Ev Teminatıyla Konut Kredisi Mortgage Garanti Bankası

Garanti Bankası evini gösterene TL cinsinden mortgage kredisi kullandırıyor. Maksimum 120 ay vadeyle kullanılabilen Garanti Bankası Konut Kredisi ürününde güncel...

Kapat