Ev Teminatıyla Konut Kredisi Mortgage Garanti Bankası

Garanti Bankası evini gösterene TL cinsinden mortgage kredisi kullandırıyor. Maksimum 120 ay vadeyle kullanılabilen Garanti Bankası Konut Kredisi ürününde güncel Evini Gösterene Mortgage faiz oranı uygulanıyor. Garranti Bankası’nın bu kredi ürününden yararlanmak için krediye teminat gösterilecek konutun başvuru sahibine ait olması gerekiyor.

Evini Gösterene Mortgage kredisi sabit faizli ya da değişken faizli olarak kullanılabiliyor. Teminat olarak gösterilen konutun ekspertiz değerinin %50’sine kadar Mortgage kullanılabiliyor ve bu tutar 250.000 USD karşılığını geçemiyor.

Evini Gösterene Mortgage kredisi kullanırken kefil koşulu aranmıyor. Banka isitisnai durumlarda kefil talep edebiliyor ancak bu konut kredisi genellikle kefilsiz olarak kullanılıyor.

Garanti Bankası’nda bunun yanısıra İlk kredi kullanım tarihten itibaren 24 ay içerisinde limitin tamamının kullanılabileceği Evini Gösterene Hazır Mortgage ve Evini Gösterene Otomatik Hazır Mortgage kredi ürünleri de bulunuyor. Evini Gösterene Hazır Mortgage ürününde maksimum vade 60 ay ve teminat gösterilecek konutun ekspertiz değerinin %50’sine kadar ve en fazla 250.000 USD karşılığı kredi kullanılabiliyor.

Evini Gösterene Otomatik Hazır Mortgage kapsamında kullandırılacak hazır kredi ile kullandırılmış olan mortgage limiti toplamı; teminat gösterilen konutun ekspertiz değerinin makismum %75’ine kadar olabiliyor. Evini Gösterene Otomatik Hazır Mortgage kredi kullanma üst limiti 100.000 USD karşılığı. Kredi vadesi ise maksimum 60 ay. Her iki kredi türünde de genel olarak kefil koşulu aranmıyor ve konut kredileri kefilsiz olarak kullandırılıyor.

Tags : , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Garanti 200 TL Taksitle 10.000 TL Kredi

Garanti'den 200 TL Taksitle 10.000 TL, 100 TL Taksitle 5.000 TL Kredi Garanti Bankası uygun taksitlerle ihtiyaç kredisi kullandırmayı sürdürüyor....

Kapat