Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Şartları

Yapı Kredi Bankası TL cinsinden 120 aya varan vadelerde konut kredisi kullandırıyor. Konut kredierinde en uygun kredi vadesi konutun fiyatına ve kişinin ödeme gücüne bağlı olarak değişir. Mortgage uzmanlarınca genellikle 7 yılın üzerinde kredi kullanılmaması öneriliyor. 7 yılın üzerinde mortgage kullanımı kredi taksitlerini çok fazla azaltmıyor ancak borçluluk süresini oldukça uzatıyor. Bu nedenle 7 yıl ve civarındaki sürelerde konut kredisi kullanılması uygun gözüküyor.

Konut kredilerinde piyasadaki faizlerin düşmesi yönünde bir beklenti varsa Değişken Faizli Konut Kredisi kullanmak avantajlı bir geri ödeme seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Yapı Kredi Bankası satın alınacak konutun ekspertiz raporunda belirlenen değerinin %75’ine kadar konut kredisi kullandırıyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi kullanmak için istenen belgelerle birlikte Yapı Kredi Bankası’na başvuru yapmak yeterli oluyor. Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu cevaplama süresi sadece 24 saat. Bilgi ve belgelerde her hangi bir eksiklik yoksa konut kredisi başvurusu bir gün (24 saat) içerisinde yanıtlanıyor ve kredi için ön değerlendirme yapılıyor.

Yapı Kredi Bankası kredi ön değerlendirmesi olumlu sonuçlanan başvurular için konuta ekspertiz yaptırılıyor.
Ekspertiz raporu ile konutun değeri ve kullanılabilecek kredi tutarı belirleniyor.

Konut kredilerinde teminat olarak konuta ipotek konuluyor. İpotek işlemi tamamlanınca satıcıya hitaben hazırlanmış bloke çek teslim edilerek kredi kullandırılmış oluyor.

Tags : , , , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Yapı Kredi Bankası Mortgage Transferi

Türkiye'deki bir bankadan konut kredisi kullanıp yüksek faizlerle konut kredisi taksitleri ödemeye devam edenler için şimdi yepyeni bir fırsat var....

Kapat