Kredi Borçlarını Kapatan Kredi

Borç Kapatan Kredi Nedir?

Kredi kartı ya da bireysel banka kredilerini kapatmak ve yeniden yapılandırmak için verilen kredilere genellikle ‘kredi borcu yapılandırma kredisi’, ‘borç transfer kredisi’, ‘borç ödeme kredisi’ gibi isimler veriliyor. Halkbank, Akbank, Citibank başta olmak üzere hemen hemen bütün bankalar diğer bankalarda bulunan borçların transferi için kredi sağlıyorlar.

Borç kapatmak için kredi almanın ne faydası var? Borç kapatmak için kredi kullanmanın bir anlamı var mı?

Kredi kartı borçlarını ve konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi gibi banka kredi borçlarını bir başka bankaya aktarmanın ne yararı var diye sorulabilir. Özellikle vadesi gelmiş kredi kartları borçlarının daha düşük faizle ve vadeye bölünerek ödenmesini sağlayan borç kapatma kredileri kredi kartı borçlularına ucuz faizle ve uzun zamanda borçlarını ödeme şansı sunuyor. Kredi kartı borç kapatma kredisi kullananlar vadesi gelmiş ve yüksek faizi işleyen kredi kartı borçlarını vadeye yayarak rahat bir nefes almış oluyorlar.

Diğer banka kredi borçları içinse borç transferi ve borç yapılandırması yapmak daha az ödeme yapma sonucunu doğuruyor. Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi faiz oranları her geçen gün düşüyor. Daha önceki dönemlerde daha yüksek faizden borçlanmış olan kredi müşterileri borçlarını bir başka bankaya transfer ettiklerinde ve borç yapılandırması yaptıklarında daha az faiz ödeme imkanına kavuşuyorlar. Bu da toplamda daha az ödeme ve daha düşük kredi taksitleri anlamına geliyor. Borç transfer kredisi kullananlar daha uygun ödeme koşullarıyla borçlarını yeniden yapılandırmış, bütçelerini rahatlatmış oluyorlar.

Tags : , , ,

3 thoughts on “Kredi Borçlarını Kapatan Kredi”

  1. tüm kredi kartımı ve kredim bir bankada ödemek istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Şekerbank Kredi Faiz Oranları

Şekerbank ihtiyaç kredileri, konut kredileri ve taşıt - otomobil kredileri alanlarında düşük faizli, uzun vadel kredi imkanları sağlamaya devam ediyor....

Kapat