Kefilsiz Kredi Başvurusu

Kredi piyasasında bankalar arasında yaşanan rekabet bireysel kredilerde kefil arama koşulunu neredeyse ortadan kaldırdı. Hemen hemen bütün bankalar kefilsiz ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi kullandırıyor. Kefilsiz tüketici kredisi başvurusu şubelerden, cep telefonu ile, sabit telefon ile, atmlerden, internetten yapılabiliyor.

Kefilsiz kredi kullanmak için çok fazla belge gerekmiyor. Genellikle internet üzerinden ve cep telefonu ile yapılan kredi başvuruları birkaç saat içinde sonuçlandırıyor. Bu başvurularına olumlu cevap alan kredi müşterilerinin kredi işlemlerinin tamamlanması için ihtiyaç kredilerinde gelir belgesi ve yerleşim yeri belgesi ya da adrese gelen bir faturayı bankaya ulaştırmak yeterli oluyor.

Denizbank, İş Bankası, Akbank, ING Bank, Citibank, Fortis, Finansbank başta olmak üzere çoğu bankada bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu çok kısa zamanda sonuçlandırılıyor. Kefilsiz olarak kullandırılan ihtiyaç kredilerinde 5.000 TL ile 35.000 TL arasında rakamlar kredi limiti olarak karşımıza çıkıyor. Bu rakamların üstünde kredi kullanmak isteyenlerden genellikle ipotek teminatı isteniyor. Bazı bankalar kamu çalışanlarına ya da belirli meslek gruplarına özel kampanyalarla kefilsiz kredi imkanı sunuyorlar.

Kefilsiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanın en pratik yolu internet üzerinden başvuruda bulunmak. Başvuruda herhangi bir belge istenmiyor, çoğu zaman vatandaşlık numarasını yazmak ve bazı bankalarda gelir durumunu beyan etmek gerekiyor. İnternet başvurularında gelir durumunuz ya da ikametgah adresinizle ilgili belgelerı scan edip göndermeniz gibi zahmetli işlemler sözkonusu olmuyor. İnternet üzerinden kredi başvurusunda sadece beyanınız yeterli oluyor. Kredi başvurunuz olumlu cevap aldıktan sonra gerekli belgeleri tamamlamak gerekiyor.

Tags : , , , , , , , , , , ,

One thought on “Kefilsiz Kredi Başvurusu”

  1. mrb iyi günler ben dükkan açmak istiyom ama açamıyorum onun için para lazım sizin reklamınızı her gün görüyom yani kredi çekmek istiyom

Comments are closed.

Önceki yazıyı okuyun:
Denizbank maaşın 17 katı kredi

Denizbank Kamu ve belediye çalışanları için çok özel bir tüketici kredisi ürünü sunuyor. Kamu ve belediye personeli 77 aya varan...

Kapat