Bireysel Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bireysel kredilerde bankalar arasındaki rekabet büyürken bireysel kredi başvuruları da gün geçtkçe kolaylaşıyor. Tüketici kredisi, ihtiyaç kredisi, mortgage ya da otomobil kredisi olsun aklınıza gelebilecek tüm bireysel kredi ürünlerinde başvuru yolları çeşitlenirken kredi başvuru cevaplanma süreleri de kısalıyor.

Bireysel kredi başvurularında en klasik yöntem şubeden kredi başvurusu. Bireysel kredi kullanmak istenilen bankanın şubesine giderek başvuru yapmak mümkün. Banka tarafından istenen kredi başvurusu için gerekli belgelerle birlikte şubeye gidildiğinde kredi başvuru formunun da doldurulmasıyla kredi başvurusu yapılmış oluyor.

Şubeye gitmek istemeyenler için değişik kredi başvuru seçenekleri var. Bankanın internet şubesini ziyaret ederek online kredi başvurusu yapmak mümkün. Bu başvurularda genellikle çok kısa süre içinde başvuru onayı geliyor ve bu aşamadan sonra gerekli belgeleri tamamlamak gerekiyor. Aynı durum cep telefonu ve telefon bankacılığı yoluyla yapılan bireysel kredi başvurularında da sözkonusu. Genellikle vatandaşlık numarasının verilmesinin yeterli olduğu başvurularda ön kabul 5 dakika gibi kısa bir sürede cep telefonuna kısa mesaj olarak ulaşıyor.

Son dönemlerde banka atmlerinden bireysel kredi yapma imkanı da ortaya çıktı. Çoğu banka atmlerden kredi başvurusu kabul eden sistemler oluşturdu. Bu başvuruların yanıtları da çok kısa süre içerisinde alınıyor. Kredi başvurularının onaylanmasının ardından genellikle nüfüs cüzdanı, herhangi bir fatura ve gelir durumunu kanıtlayan bir belge ile banka şubesine gidilerek kredi işlemi tamamlanmış oluyor. Hemen hemen bütün bankalar bireysel kredileri kefilsiz olarak kullandırıyorlar.

Tags : , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Akbank 30.000 TL’ye kadar masrafsız ihtiyaç kredisi

Akbank'ın İhtiyaç Kredisi kampanyaları hız kesmeden devam ediyor. Akbank kredi avantajlarını yeni yıla taşıyan Akbank İhtiyaç Kredisi ile masrafsız 30.000...

Kapat