Kredi Borç Transferi

Kredi kartı borçları ve diğer kredi borçları için değişik seçeneklerle borç transfer imkanları sunuluyor. Bankalar diğer bankalardaki kredi borçlarının kapatılması ve kendilerine transferi için kredi borç transferi kredileri sağlıyorlar. Borç transfer kredileri sadece kredi kartı borçlarının transferi için değil diğer her türlü banka kredisinin transferi için de kullanılıyor. Borç transfer kredileri arasında tüketici kredisi transferi, ihtiyaç kredisi transferi, taşıt kredisi transferi, konut kredisi transferi işlemleri de var.

Kredi kartı borcunun ya da diğer kredi borçlarının transferi için yapılması gereken tek şey kredi borç transferi yapan bankaların transfer kredisi kampanyalarının koşullarını öğrenerek birbirleriyle karşılaştırmak. Kredi borçlarının aktarımını yapacağınız bankaya karar verirken sadece borç transfer kredisi faizlerini incelemek yeterli olmaz. Bunun yanısıra kredi kullanımında istenecek dosya ve sigorta masraflarının miktarları da önemli. Bazı kredi kampanyalarında kredi faiz oranı düşük görünmesine rağmen karşımıza çıkacak dosya işlem ücretleri, hayat ve işsizlik sigortaları gibi masraflar kredi taksit ödemelerinin tutarlarını arttırabilmektedir.

Kredi transfer kredisi kullanıldığında kredi kullandıran banka diğer bankadaki kredi veya kredi kartı borçlarınızı tümüyle ödeyerek kapatıyor. Bunun ardından kredi kullandıran banka daha cazip kredi ödeme koşulları, uzun vadeler ve düşük faizlerle yeni bir ödeme planı çıkartılıyor. Genellikle önceki borcunuza göre daha uzun vadelerde ve düşük kredi taksitlerle ödeme imkanı sunuluyor. Diğer bankadaki borcu ödenen kredi kartı kullanıma kapanmıyor. Bu kartı da alışverişlerinizde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Kredi Borç Transferi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Garanti Bankası Taşıt Araç Oto Kredisi

Garanti Bankası % 1,34 faiz oranıyla 36 aya kadar vadelerle taşıt kredisi kullanma imkanı sunuyor. Bordrolu çalişanlar için ise vadeler...

Kapat