İhtiyaç Kredileri Kampanyaları

Bankalar birbirleriyle rekabet halinde bireysel nakit kredi kampanyaları düzenlemeyi sürdürüyorlar. Çoğu bankada bu kampanyalar ihtiyaç kredisi olarak adlandırılırken, bazı bankalar nakit kredi ya da tüketici kredisi ismiyle kampanya yapıyorlar. Banka kredi kampanyalarının ortak özelliği belirli bir miktara kadar kefilsiz ve teminatsız ihtiyaç kredisi sağlamaları. Bazı bankalarda 10.000 TL düzeyinde olan kredi limitleri bazı bankalarda 30.000 TL’ye kadar çıkıyor.

Bankaların ihtiyaç kredisi kampanyaları düşük faizli, masrafsız, düşük masraflı, faizsiz gibi değişik seçeneklerle sunuluyor. Masrafsız kredilerde sadece faiz hesaplanarak masraf alınmıyor. Faizsiz krediler ise genellikle peşin komisyon ödemeli ya da masraf ödemeli şeklinde karşımıza çıkıyor. En uygun ihtiyç kredisini bulmak için bakmamız gereken şey kredinin bize olan toplam maaliyeti. Bu kredi maaliyetinin içine faizler, kredi değerlendirme ücretleri, dosya masrafları, diğer masraflar, zorunlu olan ya da olmayan sigortalar gibi ödemeler giriyor. Bu ödeme miktarları seçilen kredi türüne, kredi vadesine ve kullanılan kredi limitine göre değişiklik gösteriyor.

İhtiyaç kredileri kampanyalarında genellikle ilk ödemeler tercihe bağlı olarak 3 ay sonra başlatılabiliyor. Yıl içinde bir ya da iki taksitin ödemesi yapılmayarak taksit erteleme imkanından yararlanılabiliyor. İhtiyaç kredileri genellikle sabit ödemeli olurken bazı kampanyalarda azalan ya da artan ödemeli, ana parası önce ya da sonra ödemeli gibi değişik ödeme seçenekleri de sözkonusu olabiliyor.

Bankaların ihtiyaç kredileri kampanyalarının koşullarını öğrenmenin en zahmetsiz yolu banka sitelerinin linklerini tıklayıp ziyaret ederek ödeme koşulları ve kredi limitleri hakkında bilgi almak. Nakit banka kredilerine şubelerin yanısıra online başvuru formlarını doldurup internet üzerinden de başvuru yapmak mümkün.

Tags : , , , , , , , , ,

0 thoughts on “İhtiyaç Kredileri Kampanyaları”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Emekliye Kredi Banka Kredileri

Emekliler İçin Kredi Kampanyaları Bankalar nakit bireysel kredi kampanyalarında emekliler için her zaman özel kampanyalar düzenliyorlar. Emeklilere özel ihtiyaç kredileri...

Kapat