Taksitli Nakit Avans Nedir

Taksitli Nakit Avans kredi kartından nakit çekme durumunda uygulanan taksitle geri ödeme yöntemidir. Bugünlerde bankalar nakit avans kullanan müşterilerine 12 aya kadar varan vadelerde geri ödeme imkanı sağlıyorlar. Kredi kartıyla 24 saat boyunca günün her anında hiçbir belgeye gerek duyulmadan nakit çekme imkanı sunulduğu için nakit avans çekme cazip hale geliyor. Taksitli nakit avans kampanyalarında ödemelerin uzun döneme yayılması da taksitli nakit avansın avantajlarından.

Ancak nakit avans çekerken taksitli nakit avans kullanıyor olsak bile yüksek olabilecek faiz oranlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Günlük ihtiyaçlarımız için nakit avans çekmek iyi bir yöntem olabilir. Ancak kredi kartı borcunu ödemede ya da bireysel tüketici, konut, ihtiyaç ve oto kredilerinin geri ödemelerinde nakit avans kullanmak avantajlı olmayacaktır. Böyle büyük miktardaki borç ödemelerinde nakit avans çekmek yerine bankalardan düşük faizli tüketici kredisi kullanmak daha uygun.

Bireysel ihtiyaç kredilerinin faiz oranları nakit avans kullanımına göre oldukça düşük. Üstelik bireysel ihtiyaç kredileri başvurularında kefil aranmıyor. Genellikle 5 Bin ya da 10 Bin TL’ye kadar kefilsiz ve teminatsız bireysel kredi kullanabilirsiniz. Bireysel ihtiyaç kredileri kampanyalarının koşullarını bankaların internet sitelerinden öğrenebilir ve internet sitelerinde bulunan kısa başvuru formlarını doldurarak online bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Tags : , , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Taksitçi Kart Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası World Card Taksitçi Kart'ı kullanıma sundu. Yapı Kredi Taksitçi Kart taksitle alışveriş yapamayacağınız ve taksitle hizmet alamayacağınız...

Kapat