Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme ve Kart Borcu Kapama

Kredi kartları borçlarının yüksek faizler ve düzensiz ödeme nedeniyle kabararak artması kredi kart borcu taksitlendirme yöntemini gündeme getirdi. Kredi kartı borcunu kapatma isteğindeki kredi kartı borçluları diğer bankalardan kart kapama kredisi kullanarak kredi kartı borçlarını taksitlendirme imkanından faydalanıyorlar. Bu işlemi internet üzerinden gerçekleştiren kuruluşlar da var. Kredi kart borcu yapılandırılması ve taksitlendirilmesi işlemini borcu başka bankaya aktarmadan da gerçekleştirebilirsiniz. Ancak kredi kartı borcunun olduğu bankalar genellikle yüksek faiz ile kredi kartı borcu taksitlendirmesi yapıyorlar. Bu durumda akıllıca olan kredi kart borçlarının taksitlendirmesi için bir başka bankaya borç transferi yaparak kart taksitlendirme gerçekleştirmek. Başka bir bankaya kredi kartı borcu transferi ya borç transfer kredisi kullanarak ya da diğer bankadaki kredi kartınıza borç aktarımı yoluyla gerçekleşiyor. Birinci yolda genel amaçlı bireysel tüketici kullanmış oluyorsunuz. Borcunuzu aktaracağınız bankada bir kredi kartına sahip olmanız gerekmiyor. Diğer borç aktarma yönteminde bir karttaki borcunuzu diğer kredi kartına aktarıyorsunuz. Ancak kredi kartı borcunuz için daha düşük faiz ve uzun vade uygulaması yapılıyor.

Bankalar kredi kartı borcu transferi yapmak isteyen kart borçlularına ucuz faiz ve uygun vadelerle kart kapatma kredisi sağlıyorlar. Kredi kartı borç transfer işlemiyle diğer bankaya aktarılan borcunuz yeni bankada kredi kartı borcu taksit uygulaması kapsamına alınmış oluyor. Böylece kredi kartı borcunuzu taksitlendirme ve uzun vadeye yayma olanağına kavuşmuş oluyorsunuz. Kredi kart borcu ödeme yolları içerisinde en uygun faiz imkanıyla kart borcu transfer kredisi kullanmak en akıllıca yöntem olarak gözüküyor. Üstelik diğer bankada kredi kartı borcu kapatma işlemi gerçekleştiği halde kredi kartı kullanıma kapatılmıyor. Kredi kartı borç kapatma kredisi kullanan bir müşteri kredi kartı borcundan kurtulmuş oluyor ancak kredi kartı kullanıma kapanmış olmuyor. Kredi kartı borcu yeniden yapılandırma işlemiyle kredi kartı borcunuz aslında vadeli bir bireysel tüketici kredisi borcu haline dönüşmüş oluyor.

Bunun yanısıra diğer bankadaki kredi kartı borcunuzu bir başka bankadaki kredi kartına aktarma imkanı da sunuluyor. Böylece değişik bankalardaki kredi kartı borçları tek bir kredi kartı altında birleşmiş oluyor. Bu tür kredi kartı borç transferlerinde de kredi kartı borcu taksitlendirmesi uygun faiz oranlarıyla gerçekleştiriliyor.

Tags : , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

One thought on “Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme ve Kart Borcu Kapama”

  1. iyi günler benim 3 tane kredi kartı borcum var onları nasıl taksitlendirebilirim yardımcı olurmusunuz

Comments are closed.

Önceki yazıyı okuyun:
HSBC Taşıt Kredisi – Oto Araç Kredileri

HSBC Bank Taşıt Kredisi ile hayalini kurduğunuz taşıta sahip olmak için kefilsiz taşıt kredisi imkanından yararlanabilirsiniz. HSBC Bank Kefilsiz Taşıt...

Kapat