Konut Kredisinde Masraflar Nelerdir

Konut Kredisi İşlem Masrafları Nedir?

Konut Kredisi ödemelerinde karşımıza sadece faiz ödemesi çıkmaz. Konut kredisi maliyetinizi hesaplarken Konut Kredisi İşlem Masrafları kalemini de hesaba katmalısız. Konut Kredisi İşlem Masrafları faiz haricinde kredi kullanandan talep edilen işlem masraflarıdır. Konut Kredisi İşlem Masrafları alınan kredi tutarından düşülebilir ya da krediyi kullanmadan önce bankaya ödenir. Başlıca Konut Kredisi İşlem Masrafları şunlardır:

Kredi İşlem Masrafı – Komisyon ve Dosya masrafı adı altında ya da sadece Komisyon ismiyle alınmaktadır. Kredi işlem masrafları Konut Kredisi tutarının belirli bir yüzdesi olarak hesaplanır.

Ekspertiz Ücreti kredi talep edilen konutun metrekaresine göre değişen sabit bir ücrettir ve konutun incelenmesi harcamalarına karşılık olarak alınır.

Konut Kredisi Hayat Sigortasi Konut Kredisi tutarının belirli bir yüzdesi olarak alınır ve Ölüm, Maluliyet gibi krediyi geri ödeyememe durumunda devreye girer ve bu riskleri kapsar.

DASK Zorunlu Deprem Sigortası primi kredi kullandırılacak konutun yeri, yaşı, metrekaresine göre değişir. DASK 100 Bin TL’ye kadar koruma sağlar.

Konut Sigortası konutun yeri, yaşı, metrekaresine göre değişir. Zorunlu Deprem sigortasınını kapsamadığı bina bedelinin (100 Bin TL üstü) DASK Sigortasını aşan kısmı için yapılan sigortadır.

Tags : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Yapı Kredi World Gold Kart Avantajları

Yapı Kredi Bankası World Gold Kart yolculuklarınızdan alışverişlerinize, iş hayatınızdan sosyal yaşamınıza hayatınızın her alanındaki tüm seçimlerinizde size özel fırsatlar...

Kapat