Kart Borcunu Taksitlendirme – Kredi Kartı Borçları

Kredi kartı borçlarının taksitlendirilmesi son günlerin en güncel konularından biri. Kredi kartı borçlarının ödenemez hale gelmesinden sonra kredi kartı borçluları taksitle altın alıp satarak nakit yaratıp ya da kredi kartından nakit avans çekerek kredi kartı borçlarını kapatmaya uğraştılar. Bu çabalar çok da iyi sonuçlar vermedi.

Şimdilerde ise bankalar ve internet üzerinden faaliyet gösteren kredi kartı borç kapatma ve kredi borçlarını ödeme kuruluşları kredi kartı borçlarını kapatarak düşük faizle taksitlendirme yapıyorlar. Kredi kartı borcunuz olan banka ya da bir başka banka kredi kartı borçlarınızı yeniden yapılandırarak kredi kartı borcunu kapatabilir. Yeniden yapılandırılan borcunuz bu şekilde yeni bankaya ya da kredi borç kapatma kuruluşuna daha düşük faiz ve daha uzun vadelerle transfer olmuş oluyor. Buna genellikle kredi kartı borç transferi ya da kredi kartı borç aktarımı adı veriliyor. Yeni banka kredi kartı borç transfer kredisi adı altında aslında size bir bireysel ihtiyaç kredisi açmış oluyor. Diğer bankadaki kart borcunuz kredi kartının bağlı olduğu mevduat hesabına ya da kredi kartı hesabına havale yapılarak kapatılıyor. Bu durumda yeni faiz ve masraf oranları ve yeni geri ödeme vadeleriyle borçlanmış oluyorsunuz. Bu borç kapama yöntemi bireysel ihtiyaç ve tüketici kredilerinin faiz oranı her zaman kredi kartı faiz oranından düşük olduğu için kredi kart borcu kapamada işe yarar bir yöntem ortaya çıkmış oluyor.

Bunun yanısıra borcunuzu transfer ettiğiniz bankada bir kredi kartınız varsa ve borcunuz kredi kartı borcuysa kredi kartından kredi kartına borç transferi yapabilirsiniz. Aktarım yaptığınız borcu yeni faiz oranlarıyla ve eşit taksitlerle vadeli olarak ödemeye başlıyorsunuz. Bu da kredi kartları arasında borç aktarım yöntemi olarak karşımıza çıkıyor ve bugünlerde sıkça kullanılıyor.

Tags : , , , , , , , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Axess’ten Taksit İste

Axess kredi kartıyla peşin olarak gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinizde ve hizmet alımlarında Akbank'tan taksitli ödeme isteyebilirsiniz. Axess kredi kartı Türkiye genelindeki binlerce...

Kapat