HSBC Konut Ev Mortgage Kredisi İstenen Belgeler

HSBC Bankası 120 ay vadeli mortgage kredisiyle şimdi herkes düşük faiz oranları ve uzun vadelerle ev sahibi oluyor. HSBC’nin mortgage kredisi almayı düşündüğünüz konutun yüzde 75’ine kadar konut kredisi imkanı sunuyor. Satın almayı planladığınız konutun expertiz incelemesinden sonra ortaya çıkacak bedelinin yüzde 75’i kadar kredi kullanabilirsiniz. HSBC 10 yıla varan vadeleri ve düşük faiz oranlarıyla avantajlı bir mortgage kredisini müşterilerine kullandırıyor.

Yapmanız gereken beğendiğiniz evin bilgileriyle HSBC Bank’a başvurmak. HSBC Konut Kredisi Başvurularında kefil şartı aranmıyor. HSBC’den konut kredisi kullanmak için kefil bulmanız istenmiyor. HSBC Mortgage Kredisinde erken ödeme, ara ödeme ve otomatik ödeme gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. HSBC Konut Kredisi minimum kredi miktarı 5 Bin TL. Konut Kredilerinde yasal zorunluluk olarak Konut Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, DASK yapılyor ve teminat amacıyla Konut İpoteği uygulanıyor.

Mortgage Kredisi Kredi Talep ve Tahsis Ücreti minimum 500 TL olmak üzere Kredi tutarının %0.5’i olarak uygulanıyor. Mortgage Kredisi Komisyon bedeli Kredi tutarının en az %0.5’i en fazla %5.5’i, Ekspertiz Ücreti 550 TL, Erken Kapama / Ara Ödeme Ücreti ödeme tutarının %2’si, İpotek Tesis Ücreti 150 TL.

HSBC Mortgage Kredisi için istenene belgeler şunlar:

Kredi kullanacak kişinin kimlik belgesi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ya da Pasaport)

Kredi kullanacak kişinin gelir belgesi (Ücretli çalışanlar için son ay maaş bordrosu, maaş bordrosu firma antetli kağıdına düzenlenmiş ise firmanın imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası)

Serbest meslek/işletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi

Satın alınması planlanan konutun tapu fotokopisi

Kredi kullanacak kişinin son aya ait SSK bildirgesi

Konut Kredisi başvuru formunda bildirilen ev adresine ait krediye başvuran kişinin kendi adına düzenlenmiş, son dönem elektrik, su, doğalgaz veya sabit telefon / cep telefonu faturasının aslı.

HSBC Bank Konut Kredisi başvuru cevabını HSBC Bankası’nın internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Tags : , , , , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Şekerbank 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Şekerbank ihtiyaç kredilerinde 60 aya varan vadeler uyguluyor. Ev eşyası, nakit borçlarınızın ödenmesi, yeni bir bilgisayar, beyaz eşya. İhtiyacınız ne...

Kapat