Borç Ödeme Kredileri

Gerek kredi kartları gerekse banka kredilerinin ödenemez hale gelmesi toplumun gündemindeki yerini koruyor. Türkiye’de yüzbinlerce insan kredi kartı ya da bireysel kredi ödemelerini yapamadıklarından yüksek faizler nedeniyle ödenemez hale gelen kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarıyla karşı karşıya kalıyor. Bankalara borçlu olan vatandaş taksitle altın alıp kredi kartı borcu ödemek, yine kredi kartından nakit çekip kredi kartı borcu ödemek gibi yollar denedi ama hiçbiri borç ödeme sorununa çare olmadı.

Kredi kartı borçlarının ve bireysel tüketici kredisi borçlarının ödenemez hale geldiğini gören bankalar bugünlerde yeni bir çözümle karşımıza çıktılar: Kredi kartı borcunu ve diğer kredi borçlarını ödemek için sağlanan krediler. Kredi borçlarını belirli bir vadeye yayarak taksitle ödeme imkanı sunan bankalar ya da kredi kartı borç kapatma kuruluşları başka bankalardaki borçlarınızı ödeyerek kapatıyor. Kredi kartı ya da kredi borcunuzu bir başka bankaya aktararak yeniden yapılandırıyorsunuz ve diğer bankadaki borcunuzdan kurtulmuş oluyorsunuz.

Kredi kartı borcunuzu ya da bireysel kredi borcunuzu transfer ettiğiniz banka diğer bankadaki kredi borcunuzu ödeyerek sıfırlıyor. Yeni anlaştığınız banka ya da kuruluş size kredi borç transfer kredisi veriyor. Bu aslında bildiğimiz bireysel ihtiyaç kredisi. Bu krediyi aldığınız bankanın borç transfer kredisi, kredi kartı faizlerinden çok daha düşük faiz oranları sunuyor. Böylece daha az maliyetle borcunuzu ödemiş oluyorsunuz. Üstelik kredi borç transferi yaptığınızda borcunuzu uzun vadelerde ve uygun taksitlerle ödemeye başlıyorsunuz. Bazı bankalarda kredi taksitlerinin ödemesine birkaç ay erteleyerek başlama ya da kredi ödemesi sırasında ara verme, bazı aylarda ödeme yapmama gibi imkanlar sunuluyor.

Kredi borçları için borç transfer kredisi kullanmak yüksek kredi borçlarını ödeyerek kapatma, yüksek faizlerden kurtulma ve borcunuzu uzun vadeye yayma olanağı sağlıyor. Bu nedenle kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyenlerdenseniz kredi kartı ve bireysel krediler için kullanılan borç transfer kredileri tam size göre.

Tags : , , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Borç Ödeme Kredileri”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Seçenekleri

Yapı Kredi Bankası değişik seçenekler ve tercih imkanlarıyla bireysel ihtiyaç kresi olanakları sunuyor. Düşük Faizili İhtiyaç Kredisi seçeneğiyle Yapı Kredi’den...

Kapat