Bireysel Krediler Faiz Oranları

İhtiyaç kredileri, araç kredileri, konut kredileri, eğitim kredileri, sağlık kredileri gibi pekçok bireysel kredi türünde bankalar arasında kıyasıya bir borç verme, kredi kullandırma yarışı sürüyor. Borç arıyorum, borç istiyorum diyorsanız önünüzde seçenek çok. Ancak bankalar arasında kredi karşılaştırması yapmadan bireysel kredi kullanmamak gerekiyor.

Borç arayanlar ve kredi kullanmak isteyenler için her banka sayısız bireysel kredi imkanı sunuyor. Değişik vadelerde, değişik masraf oranları ve faiz oranlarında ve bayram kredisinden tutun da tatil kredisine kadar değişik isimlerle karşımıza çıkan bireysel ihtiyaç kredileri arasında bize en uygun olanı bulabilmek ne aradığımıza bağlı.

Bireysel krediler faiz oranları karşılaştırması yapmadan önce bilmemiz gereken şey açıklanan faiz oranlarının bizim aradığımız vadede değişip değişmediğini sorgulamak. Örneğin bir banka kampanyası tanıtımında 0.99 faiz oranından söz edilirken bu faiz oranı örneğin 12 ay vade için geçerli olabilir. Biz eğer 24 ay vadeyle bireysel kredi arıyorsak faiz oranı başka olabilir.

Bunun yanısıra faiz oranlarıyla birlikte girdiğimiz kredi kampanyasının varsa dosya masrafları ve sigorta bedelleri gibi ayrıntılarını da iyice öğrenmeliyiz. Bugünlerde dosya masrafsız krediler oldukça popüler. Bu tür kredilerle ne borç aldığımızı ve ne kadar ödeyeceğimizi tespit etmek daha kolay. Ancak dosya masrafsız kredilerde de vadelere göre faiz oranları değişiklik gösteriyor.

Banka sitelerini ziyaret ederek kredi kampanyaları hakkında ayrıntılı bilgiler almak, faiz ve vadeleri öğrenmek ve online bireysel kredi başvurusu yapmak mümkün.

Tags : , , , , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Finansbank Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullandığımızda belirli faiz oranları karşımıza çıkıyor. Ancak bunun yanısıra dosya masrafları da var. Bazı kredilerde bu dosya...

Kapat