Kredi Kartından Nakit Avans Çekerek Borç Kapatma

Kredi katlarından nakit avans çekerek kredi kartı borçlarını ya da diğer kredi borçlarını kapatmak son yıllarda yaygın olan bir uygulama haline geldi. Kredi kartından nakit avans çekmenin en önemli dezavantajı kredi kartı faizlerinin yüksekliği. Nakit avansın faiz oranı tüketici kredilerinin faiz oranının 3 – 4 katını bulabiliyor. Çektiğiniz nakit avans miktarını zamanında ve tam olarak ödememe gibi durumlarda ayrıca bir gecikme faizi de karşımıza çıkıyor.

Kredi kartının bir ödeme aracı olduğu, kesinlikle bir kredi alma aracı olmadığını aklımızdan çıkarmamak gerek. Bu nedenle uzmanlar kredi kartından nakit avans çekerek borç kapatmak yerine tüketici kredisi alarak borç kapatmayı tavsiye ediyorlar. Tüketici kredilerinin faizleri kredi kartına göre çok daha düşük, üstelik bugünlerde bankalar kefilsiz ve evraksız tüketici kredileri veriyorlar.

Kredi kartlarının kötü kullanılması onları elimizde patlamaya hazır bir bomba durumuna dönüştürüyor. Borç miktarımızı belirli bir seviyede tutumaya, düzenli ödeme yapmaya ve her zaman ödeyebileceğimiz miktarda kredi kartı borcu yapmaya dikkat etmemiz gerekiyor.

NAKİT AVANS ÇEKERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Faiz oranlarına ve nakit çekim işlem ücretlerine dikkat etmeliyiz. Kredi kartı borç ödemelerini zamanında yapmaya ve asgari limtin üzerinde ödemeler gerçekleştirmeye özen göstermek gerekiyor.

Tags : , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Taşıt kredisi almak için gerekli belgeler

Bankalardan taşıt kredisi almak için çok fazla belge gerekmiyor. Taşıt kredisi alabilmek için kimliğinizi, gelirinizi ve ikametgahınızı kanıtlamanız gerekiyor. Kimliğinizi...

Kapat