Konut kredisi transferi – konut kredisi karşılaştırma

Konut kredisi faiz oranları sürekli değşkenlk gösteriyor. Ancak belirli bir faiz oranından girdiğiniz konut kredisinin faiz oranını değiştirmeniz çoğunlukla mümkün olmuyor. Konut kredisi faiz oranlarının artıyor olması durumunda bu sizin için bir avantaj. Ancak konut kredisi faiz oranları bugünlerde genel olarak tüm bankalarda düşüş eğilimi içerisinde.

Bankalar arasında konut kredisi karşılaştırması yaptığınızda bugün en uygun krediyi veren bankadan kredi alsanız bile sonraki dönemlerde bir başka banka daha uygun koşullarda kredi sağlayabilir. İlk başta yapacağını konut kredisi karşılaştırması bile avantajlı bir kredi faizi yakalamak için yeterli olmayabiliyor. Konut kredisi için en uygun faizi başlangıçta ve daha sonrasında yakalayabilmek ve sürdürebilmek önemli.

Konut kredisi kullandığınız bankanız konut kredisi faiz ve masraf oranları düştüğünde yeni oranları size uygulamayabilir. Bu durumda konut kredisi transferi yapmak akıllıca bir çözüm. Ama öncelikle çalıştığınız bankayla oturup indirim talep etmelisiniz. Bankanızdan istediğiniz faiz indirimini alamazsanız ve kredinizin vadesi uzunsa, yani daha uzun yıllar boyunca borcunuzun taksitlerini ödeyecekseniz bir başka bankaya konut kredisi transferi yapabilirsiniz.

Bu durumda yeni bankanız daha düşük faiz oranlarından borcunuzu yeniden yapılandıracak. Diğer bankaya olan borcunuzu yeni bankanız ödeyecek ve artık yeni bankanın müşterisi olacaksınız. Ama unutmayın yeni anlaştığınız banka size bir ödeme yapmayacak, sadece borcunuz yeni bankaya daha uygun koşullarla transfer olmuş olacak.

Bu konuda gerekli bilgileri ve size sunulan cazip ödeme koşullarını internet üzerinden banka linklerinden alabilrsiniz. Konut kredisi karşılaştırma için en uygun ortamlardan birisi internet.

konut kredisi hesaplama konut kredisi faiz oranları konut kredisi hesaplama konut kredisi karşılaştırma konut kredisi en uygun

Tags : , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Kartından Nakit Avans Çekerek Borç Kapatma

Kredi katlarından nakit avans çekerek kredi kartı borçlarını ya da diğer kredi borçlarını kapatmak son yıllarda yaygın olan bir uygulama...

Kapat