En düşük faizli konut kredisi en ucuz konut kredisi

Son dönemde konut kredilerinde faizler düştü, vadeler uzadı. Konut kredisi almak için yapılan başvurularda da belirgin bir artış gözlemleniyor. Türkiye’deki konut kredisi pazarının büyüdüğünü belirten uzmanlar bunu ekonomik toparlanmanın bir işareti sayıyorlar.

Hangi banka en ucuz konut kredisi veriyor. Sizin için bu konuyu araştırdık ve 120 ay vadeli konut kredilerinde karşılaştırma yaptık. Bankaların verdiği 120 ay konut kredisi kampanyalarındaki faiz oranlarında Fortis konut kredisi ön plana çıktı. Bunu ING Bank konut kredisi ve Anadolubank konut kredisi izliyor. Ancak unutulmaması gereken birşey var. 10 sene vadeli konut kredileri kampanyalarında durum böyleyken başka bir vadede örneğin 60 ay vadeli konut kredisinde ya da 90 ay vadeli konut kredisinde bir başka banka daha cazip konut kredisi imkanı sunabilir. Bunun yanısıra bankalar arasında en uygun konut kredisi karşılaştırması yaparken bankaların uyguladığı masraf oranlarını da dikkate almakta yarar var. Sadece düşük faizli konut kredisi değil, masraflarıyla birlikte en düşük maaliyetli konut kredisi tespit edilmeli. Tabii aradığımız geri ödeme vadesindeki krediler arasında.

120 aylık yani 10 sene vadeli konut kredilerinde Fortis % 0.81 faizli konut kredisiyle en düşük faizli konut kredisi olarak karşımıza çıkıyor. Fortis konut kredisini izleyen ING Bank konut kredisi faiz oranı % 0.84. Bu bankaları 0.87 aylık faiz oranıyla Anadolubank konut kredisi ve 0.88 aylık faiz oranıyla HSBC konut kredisi izliyor.

DD Mortgage’in 120 ay için sunduğu konut kredisi faiz oranı % o.88. Denizbank aylık 0.90 faiz oranıyla Denizbank konut kredisi hizmetini sunuyor. Vakıfbank konut kredisi faiz oranı 0.92. Aylık 0.95 faiz oranıyla listede Vakıfbank’ı izleiyen Halkbank konut kredisinin ardından yine 0.95 faiz oranıyla Ziraat Bankası konut kredisi geliyor.

Konut kredileri kampanyaları faiz oranları sıralamasında 10 yıllık vade için bu bankaları izleyen banka Türk Ekonomi Bankası. TEB konut kredisinin faiz oranı da 0.95. İş Bankası’nın 120 ay vadeli konut kredisinin faiz oranı yüzde 0.97. Finansbank konut kredisi kampanyası faiz oranı 1.01. Finansbank’ı 1.02 faiz oranıyla Şekerbank konut kredisi izliyor. Listede yer alan bankalardan 1.05 aylık faiz oranına sahip bankaların kampanyaları ise şunlar: Akbank konut kredisi, Yapı Kredi Bankası konut kredisi ve Garanti Bankası konut kredisi kampanyaları.

Sizin için en uygun vadeyi ve bu vadedeki en ucuz krediyi bankaların internet sitelerinden bulabilrsiniz. Ayrıca yapacağınız konut kredisi karşılaştırması için konut kredisi masraf oranlarını ve kredi için istenen sigorta masraf oranlarını incelemeyi de unutmayın.

Tags : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transfer Kredisi (Taktik)

Vakıfbank diğer bankalarda bulunan kredi kartı borçlarınızın uygun faiz oranlarıyla uzun vadeye yayılarak ödenmesi için Kredi Kartı Borç Transfer Kredisi...

Kapat