Ejderha Dövmeli Kız efsanesi 17 Eylül’de başlıyor

Ejderha Dövmeli Kız - The Girl with the Dragon Tattoo

Türkiye sinemaları 17 Eylül’den itibaren yeni bir seriye daha ev sahipliği yapacak. İsveçli yazar Stieg Larsson’un ünlü “Millenyum” serisinin ilk bölümü olan “The Girl with the Dragon Tattoo” adlı psikolojik gerilim filmi, “Ejderha Dövmeli Kız” adıyla sinemalarda izleyici karşısına çıkacak.

Niels Arden Oplev’in yönettiği ve Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre ile Peter Haber’nun oynadığı Ejderha Dövmeli Kız: Millennium Üçlemesi 1 (The Girl with the Dragon Tattoo), izleyiciye gerilim ve heyecan dolu dakikalar vaad ediyor.

Filmin konusu şöyle: 40 yıl önce varlıklı ve güçlü bir ailenin genç ve güzel kızı Harriet Vanger ortadan kaybolur. Cesedi hiçbir zaman bulunamaz. Bunun bir cinayet olduğuna inanan amcası yıllar sonra bu olayı araştıracak korkusuz birilerini tutmaya karar verir. Gazeteci Mikael ile ona yardım eden dövmeli kız Lisbeth, Harriet’in izini sürerken bir dizi cinayeti açığa çıkarır, katil aileden biridir.

2008 yılında hayata veda eden Stieg Larsson’un kaleme aldığı serinin diğer iki kitabı ise “Ateşle Oynayan Kız” (The Girl Who Played with Fire) ve “Arı Kovanını Tekmeleyen Kız” (The Girl Who Kicked the Hornets’ Nest) isimlerini taşıyor. Bu iki kitaptan yapılan film uyarlamaları da sonbahar ve kış aylarında sinemalarımıza gelecek.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Ejderha Dövmeli Kız efsanesi 17 Eylül’de başlıyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Mu kıtasının esrarı ve Atatürk

Büyük Okyanus'un tam ortasında yer alan ve 12 bin yıl önce batan efsanevi kıta "Mu", binlerce yıl öncesine dayanan mitlere...

Kapat