Bono’nun neden yuhalandığını anlayamadılar

Bono - U2

Lisa Derrick, İstanbul’daki U2 konserini değerlendirdi ve Bono’nun sözlerinde haklı olduğunu yazdı.

ABD’nin önemli haber sitelerinden Huffington Post’un yazarlarından Lisa Derrick “U2 İstanbul’da, Türkiye dünya sahnesinde” başlıklı bir yazı yayınladı. Yazıda Derrick şu cümlelere yer verdi: “U2’nun Türkiye’de düzenlenen konseri birçok yeniliğe sahne oldu. Konser grubun Türkiye’de gerçekleştirdikleri ilk gösteriydi. Bono ve grup üyeleri ilk kez Türkiye Başbakanı’yla görüştüler. Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki konser Türkiye’deki ilk U2 konseriydi ve U2 grubunun solisti Bono 30 yılı aşkın süredir söylediği bir şey nedeniyle ilk kez yuhalandı” dedi.

Lisa Derrick Bono’nun Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’tan bahsetmesi üzerine yuhalanmasının ardından Türkiye’nin öneminden söz ettiğini yazdı. Yazar, “Bono Türkiye’nin dünya sahnesinde yükselmesi konusundaki sözlerinde haklıydı. Ülkenin konumunu, ekonomisini ve laik-dindar ideoloji dengesini düşünün. Türkiye’nin AB’ye ihtiyacı var mı?” diyerek görüşlerini belirtti.

Lisa Derrick, Avrupa’nın değişik ülkelerinden binlerce kişinin bu konser için İstanbul’a geldiğini belirterek konserin Türk turizmine canlılık kazandırdığını söyledi.

Tags : , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Merve Boluğur: Ayşegül’ün oyunları bitmez, çünkü o bundan keyif alıyor

“Küçük Sırlar”da, “Acemi Cadı” dizisindeki gibi Ayşegül adlı bir karakteri canlandırıyorsunuz. İki Ayşegül’ü kıyaslamanızı istesem, neler söylersiniz? - Aralarında kıyaslanamayacak...

Kapat