Wyclef Jean Haiti’de Başkan Adayı Oldu

Haiti'ye hiphopçu başkan adayı

The Fugees 1990’ların efsane hip hop grubu olarak büyük başarılara imza atmıştı. Bugünlerde The Fugees grubunun beyni olarak görülen ünlü müzisyen Wyclef Jean bir sürpriz yaparak siyasete girmeye karar verdi. Ünlü hiphopçu ülkesi Haiti’de devlet başkanlığına adaylığını koydu.

Haiti 12 Ocak’ta yaşadığı depremle sarsılmış, 300 bin kişi ölmüş; 1.5 milyon insan evsiz kalmıştı. Jean deprem yaralarını sarmaya çalışan Haitililere ‘değişim’ vaad etti. Haiti’de seçimler 28 Kasım’da yapılacak.

Ünlü yıldız seçim kampanyası için kızı ve eşiyle birlikte Haiti’nin başkenti Port-au-Prince’e gitti. Wycleaf Jean, seçim kuruluna adaylık başvurusu yaptığı dakikalarda hiphop yıldızının hayranlar Fugees ve Wyclef Jean tişörtleri giyerek pankartlar açıp kendisine destek oldular. Jean genç sempatizanlarına “ABD’nin Obama gibi bir başkanı varsa, işte Haiti’nin de Wyclef Jean’ı var” diye seslendi.

Wyclef Jean’in Haiti devlet başkanlığına adaylığı dünya çapında hayranları arasında sevinç yarattı. Ancak Haiti’nin görevdeki başkanı Rene Preval, Wyclef Jean’in başkanlık adaylığını ‘macera’ olarak gördüğünü söyledi. (web)

Tags : , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Seni Uzaktan Sevmek: Yaz biterken yaz aşkları filmi…

Nanette Burstein’in yönettiği ve Drew Barrymore, Justin Long, Jason Sudeikis ile Charlie Day’ın oynadığı Seni Uzaktan Sevmek (Going the Distance),...

Kapat